Ana Sayfa » Kişisel

Önceki Hayatımda Şarap Üreticisiymişim:)

4 Aralık 2008 8 Yorum
Az önce sıkıntıdan şu internette dolaşan saçmasapan testlerden birini kendime uyguladım. Yaklaşık on kadar soru vardı; yolda şemsiyeli adam görsem ne düşünürmüşüm ya da sihirli bir toz olsa ne renk olurdu gibi. Testin sonunda eski hayatımda kim olduğum ortaya çıkacaktı. Ben de eğlencesine cevap verdim. Bir yandan da gerçekten merak ediyordum. Gerçi içimden muhtemelen kraliyet ailesi mensubuyumdur diyordu ama:) Neyse hiç beklemediğim bir sonuç çıktı; Şarap üreticisi. Bir kere benim şarapla hiç alakam yok, kaldı ki Fransız olmayı pek düşünmemiştim.Gerçi kendi dünyasına çekilme kısmı biraz bana benziyor. Tabi bunlar tamamen geyik şeyler ama hayatımı okuyunca biraz üzüldüm.İşte bunlar yazıyor test sonucunda;
Bir önceki hayatınızda Güney Fransa’da üzüm bağları olan bir şarap üreticisiydiniz. Maddi açıdan varlıklı fakat bulunduğu çevreden hoşlanmayan biriydiniz. Bu nedenle sık sık kendi dünyanıza çekilir ve hayat üzerine bir filozof edasıyla düşünceler geliştirirdiniz. Hatta bu düşüncelerinizi yazıya döküp bir kitap halinde yayınlamayı bile düşündünüz fakat beklenmedik bir aşk macerası sizin hayata bambaşka bir gözle bakmanıza neden oldu ve daha önce yazdığınız ve düşündüğünüz herşey size yavan gelmeye başladı. Bu nedenle bu yazıları hiç bir zaman yayınlamadınız. Büyük aşkınızla hiç bir zaman evlenmediniz ama ömrünüzün sonuna kadar birlikte yaşayarak, hayatınızın tadını doya doya çıkardınız. Ölümünüzden sonra sevgiliniz sizin yazılarınızı evin bir köşesinde buldu ve her akşam sizinle konuşur gibi hissederek o yazıları tekrar tekrar okudu.
Ne kadar acıklı değil mi? Zavallı ben yazık olmuş:) Şimdiki hayatım da bir öncekini aratmayacak kadar dramatik ve trajik gerçi. Ne yapalım zorlukları seviyorum demek ki. Bu sefer de yeterince iyi bir rol kapamamışım kısmetse bir sonraki hayatta turnayı gözünden vurmayı planlıyorum:)

8 Yorum »

 • Hüseyin Berberoğlu :

  Bu testin linki yok mu ya, ekleseydin keşke, insan merak ediyor nasıl bir sitedir diye.

 • Hüseyin Berberoğlu :

  Ben de şarap üreticisiymişim, rakipmişiz herhalde geçmişte :P

 • Elif :

  Ben Müzisyenmişim :) Aşağıda hayatımdan bahsediyor. Çok doğru çıktı bence çünkü herkes kulağımın iyi olduğunu söyler :P p okuldayken de hep bando takımında şeflik yapardım :)
  Bir önceki hayatınızda profesyonel olarak ya şarkı söylüyor yada bir enstrüman çalıyordunuz ama kesinlikle müzikle uğraşıyordunuz. Şu an müzikle uğraşmıyor olsanız bile müzik kulağınız çok iyi olmalı çünkü bir önceki hayatında bu kadar takdir toplayan bir müzisyen olarak şimdiki hayatınıza da bir yansıma olmuştur. Müzikteki yeteneğiniz konusunda hakketiğiniz kadar iyi yerlere gelemediniz ama gerçekten çok mutlu bir hayat sürdünüz. Türlü şanssızlıklar peşinizi bırakmadı fakat siz bunları umursamadınız çünkü müzik, hayatınızda olduğu sürece siz hep mutlu olmasını bildiniz. En büyük üzüntünüz erken yaşta eşinizi kaybetmek oldu fakat o kadar büyük bir aşk yaşadınız ki çocuklarınızla beraber ömrünüzün sonuna kadar eşinizin anısıyla yaşamayı tercih ettiniz.

 • admin (author) :

  Sorma Hüseyin, Esra da öyle çıktı, sanırım o dönem ölenler topluca bu tarafa gönderildi:P

 • admin (author) :

  Elif demek ki yaptığın müziğe rahmetli eniştem uzun süre dayanamamış:P

 • busra :

  Ben de müzisyen çıktım dogru da buldum yani :P

 • Elif :

  Bilemem o dönemde belki de erkektim. Şu ölüm işi ortalığı karıştırmasaydı ben de mozart olduğumu iddia edecektim :)

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!