Ana Sayfa » Etkinlikler, Kampüs

Su Sergisi

18 Mayıs 2009 4 Yorum

Belki biraz geç oldu ama uzun zamandır kampüste devam eden bir etkinlikten bahsetmek istiyorum. Başlıktan da anlaşıldığı gibi bu etkinlik su sergisi.

Hemen her gün eski kütüphanenin önünden geçiyor ve öğrencilerin akın akın sergiye getirildiğini görüyordum. Kendimden utanmam gerektiğini düşündüm, böyle bir sergi ayağımın dibine gelmişti ve ben adımımı atmamıştım. Nihayet önceki gün Elif  “Yarın nereye gidelim?” diye sorunca aklıma kampüste kahvaltı edip ardından da sergiyi gezmek geldi. İyi ki de yapmışız, ben çok beğendim. Elimde fotoğraf makinam ile sergiyi görüntülemeye çalıştım ancak içerisinin genelde karanlık olması ve benim amatör ötesi çekimlerim birleşince ortaya aşağıdaki saçmasapan kareler çıktı. Siz en iyisi www.susergisi.com sayfasına bir göz atıp kendiniz bilgi edinin. Hatta daha iyisi henüz vakit varken sergiyi ziyaret edin. Üstelik İTÜ öğrencileri için 2 ytl giriş ücreti alınıyor. Diğer öğrenci ve öğretmenler 5 ytl. Tam bilet ise 10 ytl. O kadar da farkımız olsun ama değil mi? :)

Bu arada sergi hakkında birkaç not ileteyim:
Amerika Doğa Tarihi Müzesi (American Museum of Natural History) tarafından üretilen Su Sergisi, Coca-Cola ve UNDP ortak projesiyle Türkiye’ye getiriliyor.

Dünya Su Forumu’nun resmi yan etkinliği olarak ilan edilen sergi, “Her Damla Değer Katar” projesi çerçevesinde 4 Mart – 14 Haziran tarihleri arasında İTÜ Maslak Doğa Tarihi ve Bilim Müzesi’nde ziyaret edilebilecek.

Dünyanın en kapsamlı su sergisi olarak tanınan etkinlik, interaktif uygulamaları ve etkileyici kurguları ile 7’den 70’e herkesin suyun güzelliklerini ve mucizelerini keşfetmesine yardımcı olacak.

bosch

Salona girer girmez karşılaştığımız Bosch standı. İçeride o kadar çok su sesi ve su ile ilgili görüntü var ki insan ister istemez susuyor. Biz de kendimizi Bosch yetkilisinden su isterken bulduk.

kutup-ayisisu-sergisi

Vücuttaki su miktarını hesaplayan tartı. Bende yaklaşık 36 litre su varmış. Makina öyle diyor.

sergi

dinazor

Çıkıştaki dinazor maketleri. Hüseyin küçük olanla karşılaşması durumunda üstesinden gelebileceğini iddia ediyor, büyük olan zaman alabilirmiş :)

su sergisi

4 Yorum »

 • Hüseyin Berberoğlu :

  Güzel bir geziydi. İTÜ öğrencilerine kesinlikle öneririm. Ama “tam” olanlar biraz daha düşünsün (10TL) :)

 • elvan senorer :

  Güzel bilgi paylasimi icin tesekkurler. “Tam” bilet almam gerekli olmasina ragmen :) yaziniz ve yorum beni olumlu yonde etkiledigi icin gitmeye karar verdim. Derslerinizde basarilar.

 • admin (author) :

  Tam bilet için düşünmek gerek gerçekten :) Sonra bana kızmayın :P

 • tubi :

  davetiyeylede gidince ücretlimi bilginiz varmı?

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!