Ana Sayfa » Anasayfa, Kişisel

Uzun Bir Aradan Sonra…

13 Nisan 2013 4 Yorum

Sayfama yaz yazmayalı neredeyse 2.5 yıl olmuş, öncelikle bana yazan ve cevap veremediğim herkesten özür diliyorum. Sanmayın ki ortalıkta yoktum, tam tersi sürekli internet başındayım ama başka başka yaptığım o kadar iş var ki, maalesef kendi sayfam on beşinci (ikinci veya üçüncü demek çok iyimser olurdu) planda kaldı. Neler yapıyorum hepsini anlatacağım ama o kadar uzun ki nereden başlamalı bilemedim, hmm, tabi ki oğlumdan:)

Minik kuzum 18 aylık oldu, tam bir canavar, onunla ilgili yazacak anlatacak tonla şey var ama sonraya bırakalım. Hazır öyle uykusunda iken yazımı bitirmeye bakayım:)

Pombişimle daha çok vakit geçirmek için bıraktığım araştırma görevliliği işimden sonra şimdilerde çoğunlukla evdeyim.  Daha önceden de bahsettiğim Nefisyemektarifleri web sayfamızla ilgileniyorum. Artık o kadar büyüdük ki, günde 30’a akın yeni tarif yayınlanıyor, ve günlük 180.000 civarında ziyaretçimiz oluyor.  Facebook sayfamız bir kaç güne kadar 1.000.000 takipçiye ulaşacak, bu takipçiler için hemen hemen saat başı paylaşım yapmak benim sorumluluğumda, bu iş öyle çok emek istiyor ki neredeyse evimizde ikinci bir bebek gibi sürekli web sayfamızla ilgileniyoruz. Çoğul konuşuyorum, çünkü ekibimiz hayli kalabalık, bu da başka bir yazının konusu olsun.  Haa, bu arada bir de öğrencimutfağı sayfamız vardı, hala var tabi ama biraz üvey evlat konumunda şu sıralar, vakit buldukça oraya da bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.
Sonrasında bir de nefismarket var, Nefismarket bizim yeni online satış mağazamız. Uzun zamandır yapmak istediğimiz bir girişimdi, ama bu konuya ayıracak yeterince zamanımız olmadığı için hep ertelemiştik. Şimdi incir.com işbirliği ile hayata geçirdiğimiz uygulama ile biz de e-ticaret dünyasına adım atmış olduk. Şimdilik en büyük müşterimiz benim, sürekli bir şeyler alıp duruyorum. Bu halimle kendimi Yalan Dünya’daki Gülistan’a benzetiyorum. Bir bölümde işe girmişti hani, ama hem çalışıp hem de para harcıyordu:) Olsuuuun, harcamayıp da napacaaan, ihtiyaaaç diyesim geldi.  Bu arada reklamımızı da yapayım, mağazamızda mutfak, anne, bebek, ev aletleri falan her birşey var, çokça denedim, güvenilir bir alışveriş sayfası. Sayfada gördüğüm bazı uygun fiyatlı ürünleri facebook sayfamıza da ekliyorum, facebook sayfamıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim hayatım da kör topal ilerliyor işte, inşaat mühendisliği yapı mühendisliğinde yüksek lisansa devam ediyorum. İtü Makine’de de kalan bir iki seçmeli dersim var. İtiraf etmek gerekirse bu dönem onları da biraz boşladım. Kısmet artık bir ara biter herhalde:)
Bu işlerin dışında bir de kendi inşaat şirketimin kuruluş işleri var. Yakında ondan da bahsederim. Daha neler var neler ama onlar da ayrı bir yazının konusu olsun:)

4 Yorum »

 • Elif :

  🙂 kırk yıl düşünsem yazı yazacağın aklıma gelmezdi çok iyi olmuş, daha sık yazmanı bekliyoruz:)

 • Mahmut KANTAR :

  Çok başarılısın, başarılarının devamını silerim…

 • yasemin (author) :

  teşekkürler:)

 • Anıl :

  Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene asistanlığını yaptığınız bir derste tanışmıştım sizinle, sonrasında internette karayolu projesi, ata çıkmış sorular vs. aratırken sizin sitenizde şans eseri buldum kendimi.
  Blogunuza uzun süredir bir şeyler yazmamış olmanıza üzülmüştüm keşke hala tecrübelerini paylaşsa güncel tutsa diye geçirmiştim içimden.
  Neyse ki bu sabah da omlet yapmaya karar verdim ve internette omlet tarifi ararken bu sefer de öğrenci mutfağı sitesiyle tekrar karşıma çıktınız.
  Öğrencinin halinden yakın zamanda bu sıralardan geçmiş olan anlıyormuş demek ki. 🙂
  Tekrar tavsiye bağlantılardan blogunuza girdim ve yeni bir yazıyla karşılaşmak beni mutlu etti. Umuyorum ki bahsetmeyi planladığınız şeylerden en kısa zamanda bahsedersiniz, başarılar dilerim. Darısı bizim başımıza 🙂

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!