Ana Sayfa » İtü

2008 Bahar Yarıyılı, İTÜ ve Ders Seçimlerim

22 Ocak 2008 7 Yorum

itu-kampus.jpg

2007-2008 güz dönemi boyunca hergün işte yukarıda gördüğünüz ağaçlı yoldan okula gittim. Nihayet 17 Ocak’ta son final sınavının ardından tatil başladı. Şimdi artık arasıra okulun web sitesinden açıklanan notlara bakıyorum. Bu dönem ne çok süper geçti ne de kötü diyebilirim. Umarım bahar yarıyılında herşey daha güzel olacak. Bir hafta sonra kayıtlar başlıyor ve eğer bir sorun olmazsa şimdiden alacağım dersleri belirledim. Önümüzdeki dönem Mat 102E de Uğur Dursun Hocayı istiyorum. Çünkü 101E dersinden kendisini oldukça beğeniyorum. Diğer taraftan fizik 106 için Tevfik Açıktepe hakkında iyi şeyler duydum. Açıkçası fizik 101 dersini Cemal Yıldız’dan aldım , kendisi hiç de boş birine benzemiyor fakat her nedense biraz da benim tembelliğimden sanırım fizik 101 benim için pek verimli geçmedi:( Bunun dışında önümüzdeki dönem programımda statik, bil106E, fiz 106L gibi dersler de var. Bir de daha önceden BB ile geçtiğim ve not yükseltmek istediğim bir iki ders… Dilerim kayıt zamanı kontenjanlar kapanmadan sisteme girip dersleri alabilirim. Aksi taktirde bütün program bozulacak. Bu arada blogumda üst satırda dersler diye bir bölüm var. Oraya elimden geldiğince derslerle ilgili dökümanları girdiğim sınavları eklemeye çalışacağım. Bütün dönem boyunca Fethi’ye (fotokopici) verdiğim paralar beni bu yola sevketti:) İsteyen olursa ayrıca mail olarak da yollayabilirim. Bir de söylemeden geçemeyeceğim Kimya Bölümü ne biçim sınav kağıdı okuyor anlamış değilim, benim için artık çok geç ama yeni arkadaşlar mutlaka kağıtlarına itiraz etsinler. Yeni dönemde bütün İtü’ye kolay gelsin.

itu-kampus2.jpg

7 Yorum »

 • recep hilmi tufan :

  Oh ne güzel siz istediğiniz hocayı seçiyorsunuz. Tabi favori hocayı seçmek için baya bi uğraş verdiğinizi de biliyorum. İnternet kilitleniyo falan herkes aynı hocayı istiyo. Keşke bizim de öyle bi şansımız olsa diycem ama zaten 5 dersim var :)

 • archadian (author) :

  Evet istediğimiz dersi ve hocayı seçmemiz çok güzel. Ama kayıt dönemi kontenjanlar doldukça ve program çakıştıkça keşke okul yapsa bir program da mecburen alsak diyesi geliyor insanın.

 • Bilal Bilgi :

  Seçmeli ders seçmeli hoca :)
  İlgimi çekmedi de şu hergün yürüdüğün yol çok hola gitti, birazda yakınır gibisin mi acaba?
  Hem İtü olsun da yolları çamurdan olsun yani, nolacak :)

 • archadian (author) :

  Yok öyle bir izlenim vermek istemedim. Bu fotoğraf hiçbirşey. Siz bir de ordan geçerken hele bir de yağmur yağmışsa burnunuza gelen kokuları düşünün. Çok bilmediğim için hangi ağaçlar var ne kokuyor bilmiyorum ama insanın okula gidince içi açılıyor…

 • ufuri :

  Evet seninle aynı yoldan okula giden biri olarak o ağaçlı yolun tadını sadece geçenler bilir gerçekten. İki adım ötedeki büyükdere caddesinin karmaşasından eser yok… sessiz ve yemyeşil :) Buarada Uğur hoca iyi seçim ;) Umarım alabiliriz istediğmiz dersleri

 • GM :

  Alabildin mi istediğin dersleri bari?

  Eheuehu Fethi’ye rakip olacaksın demek… Bak o zor iş işte :) ) Yan tarafta argem, Fethinin yarı fiyatına basıyo fotokopileri, çıktıları ama hala millet fethiden alıyo onları… :) )

  Kolay gelsin.. Bahar döneminde başarılar ;)

 • özgür :

  lise öğrencisiym sınava tam 1ay kaldı ve itü çoçukluk hayalim.. çok şanslısn o yoldan geçtiğin için bunu untma! ve bu dönem bende ordaym!!!

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!