Ana Sayfa » Anasayfa2, Kişisel

Tıkanan Klozeti Açma Projesi

26 Şubat 2009 354 Yorum

Uzun zamandır bloguma yazı yazmayı ihmal ettiğimin farkındayım, bunun nedeni sadece aşırı yoğun olmam değil aynı zamanda aşırı tembel olmam sanırım. Kendime çok kızıyorum. Fakat monoton geçen hayatımda ne olabilir ki oturup burada yazmaya değer olsun. Ben böyle düşünüp dururken geçen hafta sıradışı eğlenceli (benim açımdan en azından) bir olay yaşadım. İçimde “işte bunu yazmalıyım” şeklinde bir istek belirdi. Yine de olayları sıcağı sıcağına yazmayı başaramadım. Geç de olsa buradan sizlerle tecrübelerimi paylaşmak, ihtiyacı olanlara yardım eli uzatmak isterim.

Her haftasonu olduğu gibi geçen haftasonu da kardeşim E…’e gitmiştim. Hüseyin, kardeşinin doğumgününe gittiği için evde yoktu ve biz iki kardeş sıcak! yuvamızda oturmuş tv izleyerek ya da kavga ederek sıradan bir gün geçiriyorduk. Bir ara E… tuvalete gitti. Döndüğünde suratında acıklı bir ifade ile klozetin tıkandığını söyledi. Ben hiç şaşırmadım:) Bunun nedeni sanırım bir önceki akşam da suyun yavaş gittiğini farketmem ama üşengeçliğimden kimseye birşey söylememem olabilir.

O gün akşama kadar zavallı kardeşim bir yandan tuvaleti en son kendisi kullandığı için şansına lanet ederken (üstelik kendisi bu klozeti normalde hiç kullanmaz) bir yandan da kimseyi karıştırmadan tıkanıklığı açmanın yollarını aradı durdu. Bu süre zarfında ben klozetin benim kullanışımla tıkanmamasının dayanılmaz hafifliğini tv izleyerek kutluyordum. Bir yandan da Allah’ın sopası yok ya benimle kavga edersen böyle b…tan işler gelir başına diyerek alay ediyordum.

Zaman böylece akıp gitti, ta ki saat 23.00 civarında E… artık klozet ile giriştiği haklı ve kahramanca mücadelesinde son perdeye girmişti. Artık son kozlarını oynamalıydı. Çünkü yarın Hüseyin gelecekti ve klozeti açmak ve kahraman olmak için banyoya gidecekti. İşte bu noktada E… ile ilişkileri yepyeni bir döneme girebilir, hatta bu aptal klozet aşklarına geri dönüşü imkansız yaralar açabilirdi. Zavallı bedbaht kardeşim aşkını bir klozet yüzünden kaybetmeye niyetli görünmüyordu. İşte bu noktada herşey bana yöneltilen, tonlamasından Küçük Emrah filmleri tadı aldığım şu cümle ile olayların akışı bambaşka bir boyut kazandı:

-Abla, sen makine mühendisi değil misin?

-Hmm

-O zaman şu tuvaleti açsana yaaaaa:(((((((((

Artık bir abla bu haykırışa daha ne kadar kayıtsız kalabilirdi ki? Bunun için taş kalpli olmak gerekirdi. Kardeşim sabahtan beri her türlü kimyasal ve fiziksel silah ile topyekün seferberlik ilan etmiş ama bizim klozet bana mısın dememişti. Google’da klozet tıkanıklığı, tıkanan tuvalet nasıl açılır?, Klozet açma gibi sayısız arama yapıp bulduğu bütün yöntemleri uygulamıştı üstelik. Bu işlemler sırasında 1 lt sıvı 4 paket katı olmak üzere lavabo açıcı kimyasal malzeme, 18 sifon çekimi, 6 kettle kaynar su, 5 m televizyon anteni kablosu (ki hikayesi de ayrı komik) kullandı. Aslında 2 el bombası veya bir iki dinamit lokumunun daha iyi olacağını önerdim ama ciddiye almadı.

Kendisinden yeterince intikam aldığımı da göz önüne alarak birşeyler yapmanın vakti geldiğini anlamıştım. Öncelikle problemimiz tanımlandı: tıkanmış bir klozet :( Sonra tecrübelerime dayanarak tıkanan bir borunun en iyi pompalayarak açıldığı sonucuna vardım. Aksi gibi bizim evde tuvalet pompası yoktu. E…’e ayağını sokmasını önerdiysem de kendisi Çaresiz olduğunu ama o noktaya henüz varmadığını ifade etti. Madem bizim tuvalet pompamız yoktu ve o saatte açık bir dükkan da bulunmazdı, tesisatçı çağırmak ve ufacık iş için 100 kağıt vermek söz konusu bile olamazdı, öyleyse kendi pompamızı kendimiz üretmeliydik. Buna karar verdikten sonra hemen proje aşamasına geçtim. Evde kullanabileceğimiz ne gibi malzemeler varsa bir göz attım. Gözüme ilk çarpan Hüseyin’in t-shirt’ü oldu. O farketmeden yıkar yerine koyarız desem de Elif “Hüseyin belki kızar” dedi. Ben de şöyle bir proje geliştirdim. Bir orta boy poşet içerisine gazete kağıtlarını kırıştırıp doldurdum. Yaklaşık hentbol topu ile voleybol topu arası bir top elde ettim diyebilirim. Eve taşındığımızdan beri balkonda duran sopaya benzer birşey vardı. Çapı yaklaşık 3 cm kadar olacak.Bu sopayı gazeteleri ortalayarak poşete soktuktan sonra sağlam bir çamaşır ipi ile poşetin ağzını sıkıca bağladım.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek şey aleti klozete sokup ileri geri hareketlerle tıkanıklığı açmaya çalışmak. Biz de bu kutsal görev E…’e düştü. Zaten ben istesem de beni içeri almazdı:) Ben kapıda durup kendisini yönlendirdim, zaten 3 defa pompalamaya kalmadan foşşşş diye bir ses apartmanda yankılandı.

Aşağıda aleti kullanmadan önce hatıra amaçlı çekilmiş bir fotoğraf görüyorsunuz. Gerçi ürünün patentini almayı amaçlıyordum ama halka hizmet olsun, buradan bütün sırrımı açıkladım. Yalnız aletin bir sorunu var, o da tek kullanımlık olması. Eğer içiniz kaldırır da ziyan olmasın ben yeniden kullanırım derseniz o başka tabi.

İşte asrın mucizesi full manuel klozet açma makinesi;

354 Yorum »

 • SEHER AKTAŞ :

  SÜPERSİNİZ GOOGLE DAN TUVALET AÇMA YÖNTEMLERİNİ ARAŞTIRIRKEN SİZİN YAZINIZLA KARŞILAŞTIM AYNI YÖNTEMİ DENEDİM VE DE İKİ GÜNDÜR KAPALI OLAN TUVALETİ AÇTIM TUVALETİ SİZİN YÖNTEMİNİZLE BİR SOPA BULDUM UCUNA TORBA BAĞLADIM İÇİNE KULLANILMAYACAK DURUMDA OLAN BİR KAZAK KOYARAK SÜPER BİR POMBA YAPTIM TESİSATÇI ARADIM YÜZ YÜZELLİ MİLYONA AÇARIZ DEDİ BENİ BU PARAYI ÖDEMEKTEN KURTARDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER

 • Esra :

  Ablacım bu iğrenç konuyu böylesine eğlenceli bir dille kaleme aldığın için tebrik etmek istiyorum :) Olayın baş rol oyuncusu ve bu muhteşem icadın ilk kullanıcısı olduğum için yazında biraz komik duruma düşmüş olabilirim ama beni yazıyı okuyan kader arkadaşlarım çok daha iyi anlarlar o nedenle ilk başlarda sansürlediğim adımın esra olduğunu açıklıyorum :)

 • admin (author) :

  Değerli ziyaretçim, yorumun için çok teşekkür ederim ama lütfen sahte isim kullanmayalım:) Utanacak birşey yok, herkesin başına gelebilir böyle şeyler:) Aramızda yabancı mı var?

 • admin (author) :

  Seher’ciğim işe yaramasına sevindim. (Aslına bakarsan “şaşırdım” demek daha doğru olur) Şaka bir yana bir daha lazım olmaz umarım:P

 • Anatolia :

  Merhaba. İki gündür ben de elimde tarifinize uygun yaptığım pompa, habire her sifon çekiminden sonra uğraşıyorum. Gider gidiyor ama yavaş yavaş.Üstelik yazlık olduğu için foseptik çukuru var.Yarın dolup dolmadığına bakacağız.İnşallah dolmaktan kaynaklanmıştır.Teşekkürler hepinize yorumlar için.

 • M.Şener :

  Yüzyılın icadı, 1 saat uğraştık olmadı, sizin mucizevi aletten ilham alarak daha basitiyle klozeti hallettik, teşekkürler ;)

 • eray :

  ya yemin ediorum tam anlamıyla muhteşemsin :) Türkün kıvrak zekası en moktan projede bile işe yaradı :) teşekkürler =)

 • admin (author) :

  Eray aslında ben işe yarayacağını tahmin ederek yapmamıştım. Bilirsin işte başımıza gelen felaketle alay ederek kendi çapımızda eğleniyorduk. Fakat her nasılsa işe yaradı. Size de çok geçmiş olsun. Ancak çeken bilir, inşallah tekrar kullanmak zorunda kalmazsınız :P

 • Elif :

  Bir kez daha aynı muhteşem sonuç :) bizim klozet 2-3 ayda bir tıkanıyor sanırım tadilattan kalan harçlar yüzünden. Sağ olsun ablamın geliştirdiği yüzyılın icadı dün akşam bir kez daha kendini kanıtladı :)

 • cem :

  çok teşekkür ederiz inan çok işe yaradı XD eskişehirden selam yolluyoruz sana :) )))

 • admin (author) :

  Rica ederim, mühendis olarak ilk aletimi böyle b..tan bir konuda geliştirmek tuhaf bir gurur veriyor bana :)

 • bahtsız_hacet :

  sabah uyandım ne göreyim tıkanmıs. bildigim butun kufurleri ederken elimde sigaram google da nasıl acılır yazdım sacma sapan videolar sacma sapan düşünceler arasından parlayan cep telefonundan sonra yapılmıs en buyuk icat işte senin fikrin :) )) cok tesekkür ederinm 10 numara buluş yapmıssın bence fotografını kaldır tesisatcılar peşine düşebilir adamların ekmegi ile oynuyorsun:))
  iyi günler

 • fatih :

  hakkaten işe yaradı. espirili anlatımınızı okudum ve denedim 2 gündür tıkanmaya başlamaştı bugün tamamen tıkanınca bu saate kadar uğraştım aklımda bulunduracağım güzel el yapımı pompa. teşekkürler

 • admin (author) :

  Bana inanıp denediğinize mutlu oldum. İnşallah bir daha ihtiyacınız olmaz :)

 • hasan :

  Allahım neden benim başıma gelir böyle .oktan şeyler diye 3 gündür kara kara düşünmekteyim.kimyasal açıcılar,ağaç dalı,nalburdan aldığım çelik telli bir dalga vs denedim banamısın demedi bir türlü vedalaşmıyor :) google dan araştırayım dedim bu site yi buldum akşam bende deneyeceğim sonuçları sizinle paylaşırım :)

 • nil :

  inanmıyoruuuuuuum :) :) İzmir’de sular 4 gündür kesikti,dolayısıyla tuvalette birikmiş tuvalet kağıtlar vs (iğrenççççççççç) akşam sular geldi ve akşamdan beri kullanılmayan yöntem kalmadı.sabah kalkınca bir de internetten bakayım dedim.bu poşet zımbırtısını hazırlıyorum ,ama bir yandan da içimden ;”yok yok geyik bu açılmayacak ,ne yapıyorum ben”diye geçiriyorum :) )))) bir baktım açıldı evet açıldı .nasıl bir mutluluk anlatamam :D

 • izzet er :

  arkadaşlar bu kadar kendinizi harapetmeye gerek yok her işin bir çaresi var bir tesisatçı olarak yorum yapmak istiyorum sizlerin açtığı tıkanıklıklar tuvalete en yakın olan tıkanıklıklar yani (sifon) yada deve boynu dediğimiz parçada olan bir tıkanıklığı açmişsınız .Bir kaç metre ileride olan bir tıkanıklığı makine yardımı omadan açamazsınız..uğraşmak istemeyenler yada uğraşıp açamayanlar için wep sitemi veriyorum. http://site.mynet.com/yesilderetesisat.

 • Murat Sezgin :

  Walla ne diyeyim, el bombasına kadar gelmiştim. Tam yerinde okudum. Teşekkürler :)

 • emre :

  eee yasemin kardeşin haklı çıktı, abla sen makine mühendisi değilmisin? gurur duydum itülü arkadaşımla :) )

 • Özlem :

  Çok komik bir yazı olmuş ama çok da faideli :)

 • yasemin (author) :

  :) Elif yazdıklarımı silmemi istiyor, karizması dağılmış :)

 • ışık dal :

  viledayı da pompa gibi kullanmak çözüm oluyor…

 • yasemin (author) :

  Işık, sonra viledayı atıyorsunuz değil mi? :?

 • Duygu :

  Allah razı olsun ne diyim. beni büyük bi dertten kurtardınız. gurbet ellerde ev sahibiyle uğraşmaktan kurtuldum. kendi kendime sadece eski bi viledaya poşet geçirerek 7-8 darbede hallettim:)

 • Elif :

  Merhabalar;

  Ben ve kardeşim klozetimizin tıkanma sorununa çare aramak için internette gezerken sizin yazınızı bulduk. Ve denedik. Sonuç MÜKEMMEL! Allah razı olsun Yasemin!
  İki-üç gündür klozet tıkalıydı, usta çağıracaktık ama paramız yoktu. Ben de gidip tuz ruhu aldım. Bir şişeyi döktüm bekledim sonra ama olmadı. Neyse kıyacağız artık üç kuruşumuza derken kardeşim sizin yazınızı keşfetti. Denesek mi acaba dedik, biraz uçuk bir fikir gibi geldi ama sizin sorununuza çare olmuşsa bizimkine neden olmasın dedik ve giriştik. Biraz gazete, bir sopa, bir de ağzını sıkı sıkı bantlama derken manuel klozet açıcımızı yaptık. Sonra da var gücümüzle ittik. Foşşş diye bir ses çıktı ve su gözden kayboldu.

  İşte gariban halkı koruyan bir mühendis! :) Çok yaşa!

  Kardeşim ve ben size çok teşekkür ediyoruz!

  :)

 • yasemin (author) :

  İşe yaramasına sevindim Elif’ciğim, geçmiş olsun :)

 • öğrnci milleti :

  işe yarıyo öğrnci evlerine bire bit tebrik ediyorum proje için başarılarınızn devamını diliyorum :)

 • ömer :

  sıcağı sıcağına konuşuyorum. evet işe yaradı. walla şu anda nefes nefeseyim fazla konuşamıyorum. çok yoruldum.

  herkese tavsiye ediyorum.

  bu müthiş fikrin için yasemin seni kutluyorum. ayakta alkışlıyorum.

 • yasemin (author) :

  Ömer senin için sevindim, ben de her defasında işe yaramasına şaşıyorum. Geç olmadan patent mi alsam :P

 • okay yıldız :

  Selam Yasemin

  Sitene girme sebebim ulaşım sınavım için döküman ararken projendeki bilgileri yararlı bulmamdı ama yorumlara bakılırsa “şu ana kadarki” en yararlı projen bu olmuş =)

  Eklemek istediğim şey eğer kardeşim bana “abi sen mühendis değil misin açsana şu tuvaleti” deseydi büyük ihtimalle gurur yapar “Sen mühendis ne yapıyor zannediyorsun?” deyip yeni bir kavga çıkarırdım=). alçak gönüllü davranıp kardeşine ve bunca insana yardım ederek bana da mühendisliğin ne demek olduğunu tekrar hatırlatmış oldun.

  Umarım bu projene de çalışmak zorunda kalmam=)

 • Gülçin :

  Ablamla tıkanan tuvaletı acmak ıcın bütün yöntemlerı denedık olmadı:D
  googleye tvalet tıkanıklıgı nasıl acılır faln yazdık sızın sıtenız cıktı.İşe yaramayacagından emın bı sekılde gulerek eglenerek bu yılın ıcadını yaptık:Dİşe yaradııı.. Tesekkurler tuvaletsz kalcaz dıye cok uzulmuztum:D:D

 • Mustafa :

  BEKLEYİNNN DENİYORUM, İKİ GÜNDÜR TUTUYORDUK RESMEN KIVRANIYORUZ … :)

 • Mustafa :

  YAŞASIIIIIIIIIINNNNNNNNNNNNN !!!!!!!!!! SÜPERSİNİZ MUHTEŞEM FİKİR ! YENİDEN DOĞDUM SANKİ !!! SADECE BEN AHMET DE MEHMET DE ILGIN DA YENİDEN DOĞDU .. ELLERİNİZDEN GÖZLERİNİZDEN YANAKLARINIZDAN ÖPÜYORUZ.. :) ))))))))))) SIRA BANA GELE KADAR TEKRAR TIKAMAZ İNŞALLAH MEHMET !! :)

 • Serap :

  Yasemin Merhaba,
  Az önce senin yönteminle (yorum yazanlardan birinin de katkıları ile- viledaya torba geçirme:) ) bu sorunu hallettim. İnternette bir çözüm ararken sitene denk geldim ve ilk okuduğumda gerek yazına gerek se yorumlara çok güldüm, ne çok bu dertten muzdarip insan varmış diye :) Tesisatçıyı gelmesi için aramış, 90 TL yi de hazırlamıştım. Ama gerek kalmadı! Bu patent işini bir kez daha düşün derim:) :)
  Tekrar teşekkürler!

 • yasemin (author) :

  Geçmiş olsun Serap’cım paranı başka şekilde güle güle kullan :)

 • emrah :

  misafir olarak kaldığım bir evde geldi başıma şuanda. su zaten yavaş gitmekteydi, tamamen tıkandı su da birikti..çok kötü bir gün geçirmekteyim, umarım açılır, pompayla denemekteyim olmuyor ama..belki tavsiyenize uyarım ilerleyen saatlerde:(

 • eren :

  Hmm evet güzel yöntem. Ama şimdi sorun şu. Bizim klozet zaten 17 yıllık. Son 1 yıldır sürekli tıkanıyor,şu ana kadar şansa bala işi götürdük. Ama az önce gene tıkandığı haberini aldım;ama en azından ben tıkamadığım için rahatım. :D

  Düşünüyorum acaba yapsammı diye ama sopanın pompa kısmının orada kalma ihtimali ile yöntemin işe yaramama ihtimali beni tedirgin ediyor. Zira işlem başarıya ulaşsa bile atıkları uzaklaştırmak sorun. :D O yüzden şimdilik,klozet hammeddesiyle yani etalle tepkime vermeyen ama organik atıkları çözen NaOH u kullanacağım. Bakalım o da olmazsatıkayan kişiye yönetiminizi denettireceğim.

  Sağolun.

  Bu arada rate’inize bakılırsa reklam alsanız fena olmaz hani,damlaya damlaya göl olur . En azından hostun parası çıkar. :)

 • yasemin (author) :

  Eren sana önerim sopayı çok sıkı bağlaman. Bu arada reklam verecek birini tanıyorsan ben seve seve kabul ederim. Fakat reklam vermek isteyeni bulmak zor. Hem bu siteye giren üç beş kişi var, biz daha günlük 30000 hiti olan sitemize reklam bulmakta zorlanıyoruz :( ( Neyse kolay gelsin, dualarımız sizinle :) )

 • teflon tava :

  En çok annem terliği tepeme fırlatacak diye korkmuştum :) doldurduğun tuvalet kağıtları yüzünden tıkanan klozet için :) gezmediğim site aratmadığım arama motoru kalmadı :) en son bu sayfa karşıma çıktığında,süper bir fikir olması sebebiyle hemen sopa arayışına girdim,o arada lavabo açıcı kimyasala gözüm şöyle bir çarptı.Suyumu kaynattım,yarım paket açıcıyı boşalttım klozetin içine ve üzerine suyu bocalayıverdim :) sonuç foşşşşşşş :) pek mutluyum :)

 • yasemin (author) :

  Haydi geçmiş olsun öyleyse :)

 • ali :

  saat şu an gece 12 civarı.hüseyinin ve tüm mağdurların denediği tüm yöntemleri google yardımlı bende denedim.sonuç fener galatasaray maçı sonucu gibiydi.galatasaraylılar için tabi::))sonra mizahi yönü güçlü olduğu kadar sonucunuda güçlü bu yazıyı okudum.aynen malzemeleri toparladım bir anda.yalnız sadece içine koyacağım gazete olarak bulvar gazatesi vardı.sadece ona güvenemedim::))sonuç çok perfectti valla.bu yazıyı okumadan önce bakkala verdiğim 1 tl yide helal ediyorum.beni büyük bir dertten kurtardınız çok tşkler.zira bu iş ustaya kalsaydı hem gereksiz para gidecekti hemde malasef ülkemizde ustayada bir usta lazım durumu mevcut.tekrar tşkler:))

 • yasemin (author) :

  Aslına bakarsan Ali ben de çalışacağını ummamıştım :) Fakat bu yazım o kadar çok insana faydalı oldu ki, siteme gelenlerin çoğu tuvalet tıkanıklığı sebebiyle geliyorlar. Google aramalarında en çok kullanılan kelimeleri bir gün yayınlamayı düşünüyorum, görseniz koparsınız :) Siteyi oluşturma amacım adeta saptı ve kariyerim çok b..tan bir yolda ilerliyor. Neyse ben yine de birilerine faydam dokunduğu için mutluyum…

 • Sergul :

  Elin Amerika’nyasinda, benim de bu igrenc olay basima geldi. Dun aksamdan beri kendi capimda yontemler deneyip duruyordum ama ise yaramiyordu tabii ki. Sonunda google’dan aratmaya karar verdim ve yazinizi okudum. Evde vileda sopasina benzeyen ucu puskullu bir sopa vardi. Onun ucuna poset baglayip yonteminizi denedim.Ben heyecanla yontemi uygularken sopa kirilip elimi cok fena kesti. Acilan klozete sevinirken kanlar icindeki elime pansuman yapmaya calisiyordum. Sonra babamin lafi aklima geldi: “Hic bir zaman bulundugunuz durum en kotu durum degildir :)
  Tekrar cok tesekkurler

 • yasemin (author) :

  Çok geçmiş olsun Sergül, elinin kesilmesine çok üzüldüm. Sopa paslı olabilir belki bir doktora gitmeni öneririm. Sana çok uzaklardan sevgiler gönderiyorum…

 • recep :

  Süper ötesi full manuel makinenizi patentletip piyasaya sürerseniz sevinirim bilakis benim başımda da büle sacma bişi var

 • levent :

  sen dehamısın yaw. gecenin 1 bucuğunda hanımla kalkıp viledanın sapından 21. yüzyılın muhteşem icadı olan bu aleti yaptık. vallaha açıldı :)

 • yasemin (author) :

  Çok geçmiş olsun Levent Bey, gecenin bir yarısı tuvaletin tıkanmasına kim neden oldu merak ettim :) )

 • dyg :

  ya ben de google da arattım ve sitenize ulaştım.. ama ben denedim açılmadı yaa :( ((( bir ben mi beceriksizim? su daha hızlı gitmeye başladı sifonu çekince ama tamamen açılmadı :( (( yani gerçek bir deneme yapmaya hala korkuyoruz

 • syma :

  ya inanmıyorum oldu :D hehe..2günden sonra şaşırtıcılık derecesi tavan yapmış olabilir)ya insanoğlu kendi b*la oynamıyadursun çok zor birşey :) ..bu gibi durumlar için üretilmiş birsürü deterjan açıcı,alet edevat vs.vs sokmadığım dökmediğim şey kalmamıştı.artık Eyyafyallayöküll gibi patlıcaktım bende :D gecenin 3nde tesadüfen bu sayfaya rastladım ve sabah ilk işim bu metodu denemek oldu ve de oldu :) gece kıvrana kıvrana okuduğum sayfaya şimdi içimdekileri ait olduğu yere bırakıp rahat rahat yazıyorumm:)ve gönülden tebrikediyorum.

 • şule :

  hayatımın en igrenç görüntüsüydü ama dur bu neki dedirdecek sahneler vardı sonraki o üç saat aman ALLAH ım hiç açılmayacak gibiydi sonra pes ettim ve kendi kendime internette bakıyım belki bir çözümü vardır dedim ve bu asrın en harika aletiyle tanıştım hemen bir tane yaptım ve iki hamlede o ses faaaaaaş diye ne kadar mutluyum teşşekkür ederim açılmasa durum çok vahimdi

 • arif :

  Selam.. Eşimle bir haftadır tuvaleti kullanamıyoruz… Allahtan ikinci bir tuvalet var ama ona da çekinerek giriyoruz ya bu da tıkanırsa diye..:) Kiracıyız ve en ucuz, en küçük malzemeler kullanılmış binada.. Lavabolar bile öyle küçük ki iki elimizi ovuşturarak yıkamaya kalksak yerler ıslanıyor… Bir haftadır denemediğmiz şey kalmadı… Hatta bir ara çaktırmadan taşınsak mı diye bile düşündük… Aslında tuvaletin tıkanmasının en büyük sebebi tuvalet kağıtları… Şimdi bu kadar insanın tuvaleti açıldığına göre bizimkinin de açılması lazım değil mi… Denemekten başka şansımız yok… Sonucu bildireceğim… Dua edin çok üzgünüz…:(:(:(:

 • hülya :

  Slm öncelikle böyle faydalı bi bilgiyi paylaştığınız için çok tşkler bende 1 saattir açmaya çalıştığım klozeti bu yazı sayesinde açtım daha 2. pompalamada sorun çözüldü tşkler Allah sizide sıkıntınızdan kurtarsın :)

 • sinem :

  Hem icadın, hem edebi kabiliyetinden dolayı seni kutluyorum Yasemin.

 • yasemin (author) :

  Teşekkürler Sinem :)

 • zafer :

  çok teşekkürler inanılmazsınız:)))

 • özge :

  Yani birazdan arkadaşım yemeğe gelecek ve wc nin hali içler acısı!!!! ben 1 lt porçöz,sayısız miktarda domestos ve lavabo açıcısı uygulamasının ardndan bitap haldeyim….!!!!

  sinirlerim bozuldu resmen!!! ama googlea bakıp sizin konu ile ilgili yazınızı okuyunca gülmekten karnım ağrıdı.Bakalım nolcak….sizin pompayı denemedim o son çare.Birazdan başka wc açıcıları da gelecek artık onlarla da olmazsa;tek yol sizin pompa!!!

  teşekkür ederim bi nebze de gülümsettiğiniz için :) )

 • bursa kanalizasyoncu :

  biz profesyonel kanalizasyoncuyuz.yahu bu yöntem ev giderlerindeki tıkanıklıkları gelişmiş cihazlarla bile bazen açamadığımız durumlarda kullandığımız gizli bir yöntem.ablacım sen bizi yaktın yaa. biz nasıl para kazanıcez. neyse herkese kolay gelsin. açamazsanız bizi internette bulursunuz.

 • yasemin (author) :

  Tüm kanalizasyoncu kardeşlerden ve kanalizasyoncular odasından samimiyetle özür diliyorum öyleyse :)

 • Eyüp :

  Çok güzel hareketler bunlar.

 • Erdoğan Taşcı :

  Tebrikler… Ben Poşet Açma Makinası ilanının sahibiyim. Benim projem bu kadar yankı yapmadığına göre henüz yeteri kadar temiz değil galiba! Büyüyünce ben de benzeri işlerle uğraşırım artık… Biliyor musunuz, yaptığınız muhteşem buluşta benim makinama müşteri olabilirsiniz. Öyle ya; eski giyecekleri dolduracağınız poşeti nasıl açacaksınız? Hatta işbirliği de yapabiliriz. Eski giyecekleri toplamak için beş-on ekip, henüz çizilmemiy, delinmemiş, su sızdırmayacak poşeti ucuz fiyatlarla toplayacak beş-on ekip, çekildiği zaman gelecek az kullanılmış, kalite kontroldan “kullanılabilir” raporu alacak Vileda marka sopa, kopma gerilimi tespit edilmiş az kullanılmış çamaşır ipi…. geriye pek birşey de kalmadı. Sonra tabii siparişleri karşılamak için 24 saatta 48 saat çalışmak kalıyor… Hayırlı, uğurlu olsun! Türkiye sizinle gurur duyuyor! (Arkadaşların hoş esprileri çevrenizin oldukça geniş olduğunu gösteriyor. Tebrik ederim tekrar)

 • Berk Can :

  Ablacim selamlar.Size cok tesekkur ederim muhtesem projeniz icin.Her acici kimyevi maddeyi denedim.bende gemi makinalari muhendisligi ogrenciyisim korede stajdayim.Evimdeki vileda bi garip koseli.Rezil oldum buralarda taaki sitenize girene kadar.Sizin muhtesem fikriniz ve elimde malzeme olmayisi beni biseyler uretmeye itti.Bakin buda benim sizden esinlenerek urettigim cozum,

  Gerekenler:Buyuk bir torba + her evde bulunan kutsal tuvalet fircasi.

  http://upload.hizliresim.com/upload.php

  Aynen sizin gibi bagladim tuvalet fircasinin ucuna torbami.

  http://i1007.hizliresim.com/2010/7/14/3551.jpg

  Sonuc=Mukemmel..Sizin sayenizde hem acilmis bir klozetin keyfini hemde biseyler düsünmüs olmanin keyfini yasiyorum:)Cok tesekkür ediyorum parlak fikirlerinizi takip edicem.Elinize saglik.

 • Ahmet Vural :

  Çok sayın hanımefendi.
  Yaklaşık bir gündür tıkalı olan helâmızı, sizin yönteminizle açtık. Sağ olun var olun.
  Bir gündür içimde yer edinen karamsarlığı gidermeden gelip size teşekkür yazıyorum. Şimdi şu karamsarlıktan kurtulmaya gidiyorum. Var olun…

 • gökhan :

  valla bravo…
  tanrı size insanları mutlu etme yeteneği bahşetmiş.:)

 • ecem :

  ablam saol yha gecenin bi wakti tıkandı we bhen 12 yasındayım korkmdan kmseye diemedm inş.birileri yazmıstır in.te diip arstrdım we üsenmedim uyguladım saol walla sabaha su ırmaktan akar gb şırrrrrrrrrr akıodu t.ederm allah ne muradın warsa wersin :) helamız kurtuldu :D

 • esra yeşer :

  çok teşekkür ederim sabahın altısında beni büyük dertten kurtardınızı keh keh müthiş bi yöntem

 • Yigit :

  İnanılmaz! 3 gündür kıvranıyordum rasgele blogunu bulup bir adet eski baget+bolca gazete+torba ve 1 metre modem kablosu ile pompayı yapıp tuvaleti açıp gurur ile emaneti bıraktım 3 günden sonra ayrılmak hüzün verse de keyfime diyecek yoktu teşekkürler Yasemin, teşekkürler!
  acme superyaseminpump 3000 : http://img843.imageshack.us/img843/5066/1013m.jpg

 • AYLİN :

  İnternette tesisatçı ararken yazınıza denk geldim.Okuduğumda hiç ihtimal vermedim.Denemiş olmak için uygunaladığda sonucu görünceki sevincimi anlatamam:) Sonum foşşş diye çeken bir klozet.Nerdeyse beni bile içine çekecek:)En güzelide tam ihtiyacım olduğu anda açılması.Mutluluğumu anlarsınız artık:D

 • emre :

  hakkatten komik ama bende oraya göre pompa olmaz nasıl olcek bu iş diye düşünüp duruyordum, okudum yaptm açtım hepsi 8 dakikamı aldı,ne diyeyim teşekkürler, kazandığın sevabın haddi hesabı yok ramazan mübarek gün, hadi gine işin iş :)

 • sherry :

  öncesinde daha beter olur da, taşıp tüm banyoyu da b..k basarmı diye tırsaraktan denemekten korkup cesaret edemedik :) ) ancak gecenin 5inde de sahur vakti komşuyu rahatsız etmek öküzlük olur diye kolları sıvayıp işe başladık ve muhteşem final foşşşşşşş:))))
  ellerinize kollarınıza fikirlerinize sağlık, şu mubarek günde allah ne muradınız varsa versin, cebizmizde kalan usta parasına mı sevinelim, yoksa can havliyle evde kıvranan halimden kurtulduğuma mı seveniyeyim:))))
  her ikisine de müthiş sevindim:D:D:D
  çok çok teşekkür ederiz:))))

 • CEMAL :

  harika bir alet. patentini almalısınız. teşekürler.

 • sezai :

  En son bizim gürbüz oğlan girmişti. Oğlum dedim ne attın buraya. Yok baba vallaha ben birşey atmadım dedi. Hanım uğraştı açamadı. 3 kova kaynarsu 4 adet tuzruhu 3 adet lavabo açıçı yok açılmıyor. Günlerden çarşamba. Kesinlikle açılmıyor. Biz wiladayıda sokup pompa yaptık kesinlikle açılmadı. Ertesi gün hanım çocuğuda alıp annesine gitti. Akşam işten geldim. Klozeti komple söktüm. Yine tuzruhu kaynarsu açıçı falan yok açılmadı. Su çok yavaş gidiyor milim milim. Kendi haline bıraktım. Sabah baktım su gitmiş. Hanım hala evde yok ellemeden işe gittim. Akşam işten eve gelirken büyük pompa aldım. Busefer pompayla denedim yine hüsran. Derken geç saatlerde baya sıkıştım. Birkaç ustayı aradım biri 180 den 160 tl ye düştü. Diğeri 150 dedi.Bu arada patlamak üzereyim. İnternete google de (ulem bu google yi bulandan Allah razı olsun) arama sonuç büyük bir OOOOHHHHHHHHHhhhh. Hanım hala annesinde ve bugün cuma, bende klozeti çıkardım gelmeyin daha açamadım dedim. Kafa dinliyorum.Sağolun Yasemin hanım.

 • iştebu :

  29.09.10 saat 22:20 ve 1,5 gündür klozetimiz tıkalı…önce aklımdakileri uyguladım ama sonuç olumsuzdu malesef.işin ilginç yanıda sabahtan beri s….cak yer arıyoruz, vallahi tuta tuta maf olduk:)
  22:10 da ilk defa internette bir arama yapayım dedim ve direk ilk karşılaştığım yazı bu oldu.okuduktan sonrada çok heyacanlandım durumu çözecem diye çünkü klozeti peçetelerle tıkayan benim:(((
  hemen uyguladım ve mutlu son.
  çok çok teşekkürler

 • war :

  Süper Çözüm denedim Oldu Foşşmatik :D

 • saat3 :

  Allah sizden razı olsun

 • Biobellinda :

  Bloğunuzdan ayrılamıyorum :) Yani böyle b..tan bir kou bu kadar mı güzel anlatılır. Yorumlara bakılırsa da memlekette epey klozet mağduru arkadaş var. Blogunuzu sık kullanılanlarıma ekliyor, katkı için de reklamlarınıza tık abonesi oluyorum ;)

 • yasemin (author) :

  Biobellinda cok tesekkur ederim, şımardım valla:)

 • Tugba :

  İnanmıyorum yaa… Gerçekten işe yaradı. Allah razı olsun ne diym. Sabahın şu saatinde ne yapacağımı şaşırmıştım. :)

 • uğur :

  ya inanmak ıstemıyorum ama bizim de tuvalet hayata kustu ve suskunluk yemını ettı ağzını açmıyo artık :d
  tabi olan bize oldu saatlerdr denıyrz işe yaramıyor tuvalet kagtları tıkadı ve sistem cok eskı ne yapacagz hıc blmıyrm beledyeden bırılerını çagrsak acaba ne kadara acarlar bılgsı olan var mı lutfen yazın

 • emre :

  arkadasım önerin için sagol nerdeyse klozeti yerinden sökecektim.
  beni büyük bi dertten kurtardın.

 • ayşe mercimek :

  Busitenin sahibi hanıma, klozet açmayı profosyonelce tarifinden yararlandık ve hemen bir teşekkür yazmak istedim doğrusunu isterseniz ihtimal vermemiştim.Temizliksuyu ile beraber bezide klozete boza ettim.Sonuç husran. Sizin tarifiniz bizi kurtardı teşekkürler teşekkürler…..

 • Ilker :

  Barcelona’dan yaziyorum. Sitenizi dizüstü bilgisayarimdaki bir soruna çözüm ararken buldum. Bir senedir oturdugumuz evdeki lavabolardan birini kullanamadigimiz icin bakayim dedim.Bir yandan gülerek bütün yorumlari okudum. Haftasonu zaman olunca deneyecegim. Eminim ise yarayacak.

  Simdiden tesekkurler.

  *Türkçe karakterlerin bazilari olmadigi için özür dilerim. Malum hepsini bulamiyorum :(

 • yasemin (author) :

  İlker bir senedir o halde kalmışsa bence hiç girme sen oraya, taşının siz o evden :) )

 • erhan :

  öncelikkle sana buluşundan dolayı sonsuz minnettarım…6 saat uğraştığım ne denediysem açamadığım klozeti senin sayende açtım..he bide o resmini iyiki koymuşsun yoksa ben o icadını bile yapamazdım…bu arada benim tahtam biraz daha kısaydı ama işe yine yaradı çok saol…

 • Deniz :

  Allah sizden razı olsun, allah tuttuğunuzu altın etsin..:)) Karanlığıma ışık oldu bu icat gerçekten..az önce tuvaletim tıkandı, yöntemi denedim ve sonuç mükemmel..:))) çok saolun teşekkür ederim..

 • Söyleyemem söylemem D: :

  görev tamamlandı teşekkürler. :D

 • ezik öğrenci milleti :

  Sevgili yasemin tuvaletimiz tıkandı ve tüm uğraşlarımıza rağmen açamadık.Ama senin icadın sanırım yine işe yaradı ve tuvaletimizi açtık.Sonsuz şükranlarımızı kabul et :)

 • yasemin (author) :

  rica ederim :) )

 • egebuca :

  Ne diim değerli kardeşim Allah Razı olsun. Yaptığın basit ama zeka gerektiren icat için çok teşeşekür ederim.

 • Ayhan :

  Mrb, Akşam 19:00 gibi eve geldim ve 22:30 a kadar ciddi bir savaş yaşadım klozetle, en sonunda pes ettim, sinir yaptım kendime oturdum sinirli sinirli bira içmeye başladım, sinirim biraz hafifleyince kurtarıcı arama motoru (google) na bakma kararı aldım ve bir kaç sayfadan sonra, bu müthiş sayfaya daldım ve iyiki dalmışım =) harfiyen uygulanan işlemden sonra, (ki bu 3 dk mı aldı) sonuc perfect.. Cidden müthişsin.. çok çok tşk ederim.. (şuan saat 23:15 tv nin karşısında keyifle miller’ın tadını çıkarmaca) Hoşçakal…

 • yasemin (author) :

  İnşallah bir daha kullanmak zorunda kalmazsınız :) )

 • Ayhan :

  İnankı kolayıma geliyor elimdeki her şeyi (izmarit, tuvalet kagıdı, ıslak mendil vs.) klozete atmak yasemin ne yalan söyleyeyim, neyse artık çözümcü bir yaseminimiz var, sık kullanılanlara eklendin (yani blog) =) valla başka konularda çözümsüz kaldıgımda bile ilk önce senin siteni ziyaret edeceğim kesin ;) iyi geceler..

 • yasemin (author) :

  Sitemi çok ihmal ediyorum bu ara :( Her zaman beklerim, iyi geceler…

 • nage :

  :D ayyy su ann soklardayımmmmmm yaaaa sabahtan beri klozetii acmaya calsıyıoruzzzzzz ve bır turlu bır yöntem bulamadıkkk en son ınternetten kolzet acma yöntemlerine tıkladık bu sayfa denk geldı okudukk hemen yaptık aynı pompadan 2 defa sokup cıkardık yaa hemen acıldıııııııı:D cok saolunn bu yontemı buldugunuzz içinnn:D:D:D

 • yasemin (author) :

  He he :) tam emin olamamışsanız yeniden tıkayıp tekrar açın bakalım bu sefer de çalışacak mı :P Şaka şaka geçmiş olsun :)

 • lllody :

  olmaz falan dedk.yok artk dedk.cihazımızı yaptık.inanırmısnz 2 pompada hiç bişe kalmadı..
  sizden mucit oLur.tebrikler.işin dehasısınz :D :D

 • önder :

  hay sizden allah razı olsunn ben böylee bişey görmedim sabahtan beri uğraşıyodum şimdiokudum ve büyük bi dertten kurtuldum size minnettarım saygılarrrrrrrrrr……

 • BuRoCk :

  Doğrusu söyleyecek bişey bulamıyorum.İnanılmaz bir teknik ve deha.Denedim ve 2 gündür tıkalı olan tuvaletimi açtım.Çok teşekkürler…

 • Tuvaleti Tıkanan Adam :

  Huri misin melek mi? .) Arkadaşım seni tebrik ediyorum. Gerçekten işe yarar bir çözüm ;) Teşekkürler

 • yeşim :

  Tanrım gönül rahatlığıyla s.çmak gibisi yok.. yasemin sen bir halk kahramanısın!! :)

 • yasemin (author) :

  cennete gidersem buradan aldığım hayır dualarıyla olacak, nasıl bir gurur kaynağı anlatamam :) )

 • Bolu Mağduru :

  Herşey eşimin tuvaleti temizlerken klozetin kenarına asılan tuvalet kokusunu klozete düşürmesi ve tuvalet fırçasıyla çıkarmaya çalışırken nedense kokunun içeri kaçmasıyla başladı. Başımıza gelen her kötü şeyde olduğu gibi umursamayarak ‘hayat devam ediyor’ dedik tuvaleti kullanmaya yarım gün daha devam edebildik. Tıkanmıştı. Muhteşem çözüm foşşmatik sayesinde yabancısı olduğumuz bu şehirde tesisatçı aramadan kimseye muhtaç olmadan hallettik. Tek pişmanlığım, keşke elimle çıkarmaya çalışmadan önce gugıl’a baksaydım.

 • mert :

  size ne kadar tesekür etsem azdir. taaa viyanalardan, kücük köpekcigimin kakalarini temizlemekte kullandigimiz islak mendiller tuvaletimizi tikayinca adeta iskenceler cekmistik. o kadar sinirimizi bozduki köpegi satmayi bile düsündüm :) sayenizde sadece 10saniyede sorunumuz hal oldu :) tekrardan cok tesekürler

 • cem :

  iki gün sonra yazıyorum,deneme amaçlı geç yazayım dedim, sonuç %100 başarılı ve pratik, pompa,kostik falan hikaye…

 • Uğur :

  Harbiden işe yaradı :p

 • Murat :

  Gecici olarak yurtdisinda yasayan bir ogrenciyim, benzer sorunumuz vardi, koku giderici madde plastik kabiyla beraber biz fark etmeden iceri dusup tikamisti ve geri cikarma imkani yoktu. Tum ugraslara ragmen acamayinca gurbet elde ne yapariz ne ederiz diye 2 gundur cirpinip duruyorduk. Gercekten kalpten bir SAGOLUN VAROLUN demek istiyorum 8-) selamlar sevgiler

 • Fulya :

  Bütün hafta çalışmış olmanın verdiği yorgunluğu üzerimizden atıp dinlenmek isterken başımıza gelen bu korkunç olayın, bukadar basit bir yöntemle çözülüceğini hayatta tahmin etmezdik.. Süpersin valla teşekkürler bu müthiş icadı bizimle paylaştığın için :)

 • serkan ve gökçen :

  projeniz sorunumuzu 2 dakikada çözdü..çok teşekkürler..

 • Ahmet :

  valla size ne diyeyim bütün mühendislik bilgilerimi akşışkanlar mekaniği denklemlerini kullandım açamadım lanet tuvaleti sonra sizin full manuel klozet açma makinenizi kullandım 10 saat uğraşıp açamadığım lanet deliği 10 saniyede açtım size nekdar teşekkür etsem azdır. saygılar Sevgiler hürmetler ne diyim mükemmelsiniz :D

 • Tıkanık Açtırgaç :

  Harikasın…
  Blog sayfanı pazartesi okudum dün akşam uyguladım. Sonuç mükemmel.
  Vileda süpürgesinin kafasına poşet geçirdim ve güzelce bantladım. Daha sonra daldırdım deliğe ve 2 ileri bir geri yaptım. O da nee.. Foşşşşlayıverdi :) ) Çok çok teşekkürler…
  Tıkanan klozetlere en etkili çözüm. Tıkanık Açtırgaç :)
  Tutmayın, rahatlayın :) )

 • yasmin :

  çok teşekkürler harikasınız iki gündür uğraşıyodum nasıl açarım diye.dakika bile sürmedi açılması foşşşş diye açılıverdi

 • Kürşad :

  Bu gece ya hayatımı kurtaracaksınız yada beni böyle bir pisliğe bulaştırdığınız için sizi nefretle anacağım!

 • İsmail :

  Gerçekten çok teşekkürler. 3 gündür tıkanık olan tuvalet 10 saniyede açılıverdi. Allah razı olsun sizden :)

 • Mustafa :

  Merhabalar,

  Ben Belcikadan yaziyorum. Burada gecici olarak bulunmaktayim. Yukaridaki sorundan bugun(pazar) gunu bende yasadim. Klozet tikandi. Belcikada pazar gunleri birini bulmak acik bir dukkan bulmak imkansiz.
  Sorunu cozmek icin sabah iki saat ugrastim olmadi. Aksama kadar gezindim. Aksam geldigimde abartisiz 3 saat ugrastim yine olmadi. Tel soktum sert karton kullandim olmadi. Bilumum camas suyu ve lavoba acici kimyasal kullandim olmadi. Fransizca bilen birilerini bulup kanalizasyon firmasindan bir gunsonrasi icin randevu aldim ve fiyati 150 eurodan basladigini soylediler. Evde baska wc yok hemen cozulmesini istiyordum. Umutsuzca internette belki bir cozum vardir diye dolasirken hep ayni yaziyi gordum yakinda ise sopa ile itin uzakta ise tamirci cagirun….
  En son farkli bir kelime ile sevgili google da arama yaparken bu yaziyi gordum. Gulerek okudum ve bir ise yaramayacagini dusunuyordum Sonra yorumlari okudum ve denemeye karar verdim. Uc eski corabi ve bir iki kagiti iki posete iyice sikistirip sardim cubuk bulamadigimdan elime eldiven takip elle denedim. Bir kac ugrastim olmadi sifona bastim klozet doldu. Bir iki kerede klozet dolu iken denedim ve inanilmaz bir sesle cozum gerceklesti. Ellerimi yikayip hemen bilgisayar basina gectim mutlulukla bu cozumu yazana tesekkur etmek icin.
  Ictenlikle TESEKKUR EDIYORUM…

 • gitarist :

  Tıkanan alaturka tuvaletime harika bir çözüm oldu. bu yazıyı okuyuncaya kadar denemediğim yöntem kalmadı. tuz ruhu,porçöz,sıcak su, içine boru sokma vs. yazıyı okuyunca bide bu yöntemi denemek istedim. haliyle evde boru yada sopa yoktu aklıma ilk gelen vileda oldu hem başıda hazırdı. viledamın başını güzelce poşetleyip yöntemi uyguladım ve dünden beri tıkalı tuvaletişm bir anda fooşşşş…. çok teşekkür ederim. harika bir yazı ve çözüm!

 • yalnizo :

  Ben denedim ama pek işe yaramadı ne yazık ki :/ Ailem beni öldürecek. Sürekli delindi, delinmeyen tarafları da ne yazık ki işe yaramadıı. Ya ben bir hata yaptım, ya klozet çok inatçı.

 • süperbabaanne :

  harikasınız.imkansız dediğim klozeti şimdi açtım:)

 • mary :

  iki gündür herşeyi denedik..sinir sistemimiz bozuldu..ama projeniz sayasinde iki dakikada mutlu son:)) iyi varsınız..çok teşekkürler..

 • ddm :

  Tebrik koyuyorum,

  Takdir ediyorum

  Teşekkürlerimi sunuyorum…..

 • eses :

  2 gündür bizi çıldırtan tuvalet sorununu bukadar çabuk çözeceğimiz aklıma gelmezdii….5 dakikamı almadıı…süper bir çözüm…sopa bulamayınca kullanmadıgımız florasan alpülle yaptım düzeneği :D :D

 • haha :

  Ben de New York’tan yaziyorum! :) hahaha hala guluyorum. Sabah kusmak uzereydim tuvaleti o halde gorunce.. Gidince deneyecegim.. Pompa ile denedim olmadi. :( sicak su da olmadi. bakalim olcak mi sizin yontemle. Olmasa bile sitenizi okurken gecirdigim eglenceli vakit yanimda kar.. Sevgiler..

 • FERHAT :

  DEGERLİ ARKADAŞIMIZIN İLGİNÇ İCADIDA İŞE YARAMAZSA RAHATLIKLA ARAYABILIRSINIZ.0212 651 91 02 MARMARA TESİSAT

 • şükrü mağdur :

  allah senden gani gani razı olsun bi dünya para birsürü kimyasal ve 3 günün ardından senin sayende kurtuldum bence bu fikrin patentini al çünkü bunun için herkes sana ödeme yapmalı

 • vesaire :

  misafirlikte olduğum evde tuvalet kağıtlarını umarsızca klozetin içine atıp hacet giderdim bundan bir 4 saat evvel. milyon kez sifonu çektiğim halde olumlu bir sonuç alamadım. her sifonu çekişimde klozet ağzına kadar su doluyor, neredeyse dışarı taşacakmış gibi. tuvalet kağıtları ve içine bıraktığım arkadaşlar da suyla beraber yükseliyorlar. iğrenç ötesi bir durum. biz sevgilimin bir arkadaşının evindeyiz şu an, tuvalette yarım saat uğraştıktan sonra sevgilim kapıyı tıklattı, çıktım dışarı, yüzümdeki tuhaf ifadeyi görüp ne oldu diye sordu. şey aşkım tuvaleti tıkadım :-/ dedim. umarım bana karşı hisleri değişmemiştir. şimdi evde değil, akşama gelecek ve tuvaleti açmamı umut ediyor o gelene kadar. yardım da isteyemedim ondan, ben hallederim dedim. of çok rezil bir durum. utançtan tesisatçı da çağıramam yani. sizin fikrinizi denemek istiyorum ama evde sopa ve gazete de bulamadım işin boktan yanı. hem daha beter bir vaziyet hasıl olur diye korkuyorum da çok. off ne yapacağım ben !?! :-( ( hayattan soğudum yemin ederim. çaresizce arada gidip sifonu çekiyorum, gene ağzına kadar yükseliyor o iğrenç su ve ben içeride oturup bir 15-20 dakika suyun gitmesini bekliyorum. gidiyor, pisliklerin bir kısmı ve tuvalet kağıtları dipte duruyor ama; ve tekrar çektiğimde yine aynı kabus…

 • vesaire :

  veee, gecenin bu saati beklenen mutluluğu yaşadım nihayet!!! ne kadar mutlu olduğumu size anlatamam. fakat süreci biraz olsun anlatayım.

  önce yasemin hanımın pompasını yapacak malzeme aradım, bulamadım. evde etrafı kolaçan ederken bir elbise askısına rastladım. gazeteyi alıp top haline getirdim, bir çöp torbasıyla sarmaladım. tam ortasına da askının bir ucunu yerleştirdim. ipim yoktu, çöp torbasının kenarındaki lastikleri kullanarak bağladım askıya sıkı sıkı düğümleyip. ardından denedim. olmadı. gittim geldim, sinir oldum, saatler girdi araya, bir paket sigara içtim sinirden. tekrar denedim sonra, yine olmadı. tesisatçı fikrini ciddi anlamda düşünmeye başladım. öğrenci adamız, üç kuruşun hesabını yapıyoruz. tesisatçı 100-150 lira baymak cidden adama koyuyor. moralim bozuldu, çıktım 2 tane bira aldım. eve gelip zeki müren eşliğinde biralarımı içtim. bir tomar sigara içtim. tam sızıp uyuyacaktım, bu işi halletmeden gözüme uyku giremeyeceği gerçeği ağır bastı; tekrar ve son kez tuvaletin yolunu tuttum. aldım elime mevzubahis icadı, abandım da abandım bu kez. taşma korkusunu yadsıyarak, abandıkça abandım. veee; mutlu son! nihayet!

  yasemin hanım’a gerçekten minnettarım. kendisine allahtan binbir türlü güzellikler diliyorum. inşallah bu pratik zekası daima hayatını ve hayatımızı kolaylaştırır.

  bu site artık sık kullanılanlarımda yerini almış bulunmaktadır.

  sevgiler. =)

 • ali :

  sayenizde klozet açıldı.mikemmel fikrinize hayran kaldım.ama ben tişörte kıydım(gazete bulamadım da):)) teşekkürler

 • Burak :

  Mükemmel çalışıyor … Teşekkürler

 • Gürkan :

  2.5 lt tuz ruhu, 1.5 lt lavabo açıcı, 2paket toz lavabo açıcı harcadım. sizin yöntemle biraz gazete, 1 poşet ve biraz bant. açıldı valla. tşk.

 • ZEYNEP :

  aynı dertten muzdarıptım, hz. google baş vurayım dedım :) yazınızı okudum. ve hersey 3 dk sürdü. artık öyle bi sorunum kalmadı ve ben o foşşş sesini duyunda tamam tüm sorun bitti dedim :) çok çok çok teşekkür ederim ;)

 • Akif :

  2009 da paylasilmis bu tecrubenin nimetlerinden en son faydalanan da ben oldum sanirim. Hani bu kadar insan basarmis olmasa denemeyecektim ama bahsedilen basaridan sonra niye olmasin dedim. Bizim problemimiz biraz daha farkliydi. Klozete beyaz kalip sabun dustu ve klozeti tikadi.ilk olarak sifonun suyuyla erir dedik ama nafile. Sonra cattle ve agac dali metodlarini denedim yine sonuc yok. sonunda yarin nalbura gidip su burgulu teller var onlardan almayi dusunuyordum. Sonra bu gece sizin su yazinizi ve yorumlari okuyunca bende deneyeyim dedim. Metal bir boru (atmak istemedigim icin naylon torba ile sarip duct-tape ledim) sonra eski pacavra bezleri bir top yapip naylon iple cubuga baglayip uzerine bir poset gecirdim. Ta tamm….

  cok tesekkurler…(biliyorum insanin en cok yorumlanan yazisinin boyle bir konu olmasi cok kotu bir durum ama inanin internette daha iyi bir cozum onereni yok:P)

 • Ismail & Sule :

  Biz de eşimle birlikte makina mühendisiyiz. Klozetle ne ilgisi var demeyin, ilgisini Yasemin Hanım göstermiş bize. 2 yıl önce yazılmış bir yazı hala işe yarıyor. İlk okuduğumuzda mantıklı geldi, yorumları da okuyunca direk denedik. Sonuç mükemmel. Bu kadar iğrenç bir konu bu kadar eğlenceli yazılırdı.

  Sadece Yasemin Hanım’a teşekkür etmek içindi bu kadar lugat.
  Not: İlk defa böyle bir sitede yorum yapıyoruz. tekrar teşekkürler.

 • yasemin (author) :

  Çok geçmiş olsun, inşallah bir daha ihtiyacınız olmaz :)

 • Sukacagi.net :

  Merhaba

  Tebrikler çok başarılı ve güzel bir konu olmuş..

 • Oliver Poooboy :

  Allah razi olsun tuvalet acma fikri icin, kolumu bile soktum olmadi,Ingiltere’de yasiyorum ve tuvaleti acmak icin birini cagirsak en az 40£’a patlayacakti, tekrar tesekkur ederim. Super fikir, basit fakat etkili.

 • Coşkun :

  Süpersin bende kardeşin gibi 5 paket katı 1 Lt sıvı malzeme harcadım benim evimdeki klozete olmadı olmadı olmadı…
  Google la sordum seni önerdi 30 saniyede bütün sorun geçti…
  Seni alkışlıyorum… Teşekür ederim…

 • Design Cihan :

  Merhaba Gerçekten Tebrik Ederim Ama işi Uzmanına Bırakmak Daha İyi Olur Sanırım Bu Tarz Yöntemler Farklı Patlaklar Verebilir.

  Kırmadan Dönkemeden Kameralı ÇÖzümleri Deneyebilirsiniz.

  Uzman Ekip Ve Ekipmanlarıyla Hizmetinizdeyiz.

  Bu siteden bize ulaşan arkadaşlara indirim yapılmaktadır.

  İyi Çalışmalar.

  Yasemin Hanım Tekrar Tebrik Ederim. :) )

  http://www.nrcwebtasarim.comhttp://www.ipektesisat.com Ortaklığıyla….

 • ömer :

  bayram günü su saatindeki çarkın bozulmasından dolayı sularım kesildi damacanadaki içme suyunu da tuvalette kullanınca hacet gidermede su yerine bolca tuvalet kağıdı ve ıslak mendil kullanmaya başladım. susuzluk o kadar canıma tak etmişti ki bundan daha kötü ne olur diye isyan ettim. isyanımın karşılığını çok geçmeden tuvalet tıkanmasıyla aldım. yemin ederim tuvalet tıkanması suyun kesilmesinden yüzlerce kez daha kötü. kaynar su dökmeler, litre litre tuz ruhu tüketmeler, uzun çubukla tuvaleti karıştırmalar, elime çöp poşeti geçirip deliği tıkayan ıslak mendillerle tuvalet kağıtlarını arama taramalar, hatta başka bir sitedeki yoruma uyarak 2.5 litrelik kola şişesinin tabanını kestikten sonra tuvalet deliğine üflemeler (sakın ama sakın denemeyin hamama gitmek zorunda kalabilirsiniz) aman Allahım daha ne iğrençlikler denedim ama hiç biri işe yaramadı. sonunda umutsuzca bu yöntemi denedim 3. denemede hayata geri tutundum. muhteşem bir buluşşşşşşşş.

 • Ömer :

  Helal olsun :)
  On numara icat olmuş bu.. beni de kurtardı valla :) )

 • design cihan :

  Tebrikler Toplum Bilgilendirmeniz Süper İnsanların Birbirlerine Yardımcı Olması Bilgi Alışverişi Yapması Güzel…

 • aslı hünel :

  sewgili yasemin sana ne kadar teşekkür etsem azdır ,:)

  allah ne muradın warsa wersin öncelikli olarak ;

  c.tesi akşamı yurt dışından gelen yiğen 1 rulo tuwalet kağıdını nasıl edip de yapmış bilemiyorum , klozetin içine atmış , -oysaki banyo we wc yi yeni yaptırmış , temizliğini de bi kaç gün önce bitirmiştim-klozetin dolduğunu hatta taşdığını görünce sorunlu midem daha da kötü olmuştu , daha fazla sinirlenmemek için o akşam ablama gittim , gece rüyamda etrafda bir sürü b.k wardı sabah uyandım , pazar olmasına karşın lawabo açıcı aradım fakat bulamadım , işin açığı fazla param da yoktu bi süre sonra ewe geldim tıkanıklık dewam ediyordu pcnin başına oturup google dan arattırdım önce yazı, foto derken tiiye aldım , yorumları okudum , besmele çekip, klozetin başına geçtim , 4 5 darbe derken açıldı , foooşşşşşşşş sesini ben de duydum diğerleri gibiii, güzelim b.ktan bizi kurtardığın için her şey gönlünce olsun , patenti al derim , gerçi duualar da yeter sana , işlerin hep rast gitsin , HER ŞEY GÖNLÜNCE OLSUN……..

 • burak :

  İnat ettim saatin 4ünü buldum. Hala çözemedim. Alafranga ‘da sifon çekiyorum, alaturka şişiyor. Sopalı pompayı kağıtla yaptım artık güç uygulamaktan yırtıldı sistem. Yılmadım, eski bir elbiseyle denedim. Sanki bastırınca lavabodan çıkacak su, bi garip sesler. Hortumu itebildiğim kadar itip tam gaz su açıyorum, hoop tekrar şişiyor.Tabi her başarısız deneme sonrası evden çıkıştaki tahliye kapağını açıyorum aksi takdirde ev havuz olurdu. Bunca rezillik arızanın ev ile kanalizasyon arası olduğunu anlamama yaradı sanırım. Olayı çözüme kavuşturamamak da ayrıca üzüntümü katladı. :( (

 • burak :

  ohaaa süper laan.:D

 • özge :

  uzunca bir sure lavabo aclarla ugrastiktan sonra, tam umudumun tukendigi noktada bu yaziyi gordum. ilk denemem basarisizlikla sonuclandi ama yilmadim yeni bir pompa hazirladim. su an nasil mutluyum anlatamam :)

 • Ugur :

  İlk önce inanmadım ama çaresizlik adama herşeyi yaptırıyor. İşe yaradı. Sonuç mükemmel! Evinize gelen misafiriniz komili ıslak mendil kullanıyorsa şiddetle onu uyarın. Benim gibi uğraşmayın.

 • kırık kumpas :

  slm meslektaşım bizim öğrenci evinde de aynı sorun var birazdan senn yöntemi deneyeceğim. umarım başarılı oluruz.sonuçları da burada paylaşacam. hadi bakalım….

 • kırık kumpas :

  oooooolleeyyyy. mission completed. eciş bücüş bişi yaptık yinede başarılı oldu. yalnız tek sorun çubuk poşeti yırtabiliyo. ona dikkat arkadaşlar :) teşekkürler yasemin

 • nilay :

  merhabalar..

  siz bu yazıyı yazalı tam 3 sene olmuş ve insanlar google’da soruna çözüm arayıp ,sizin blogunuza gelerek sorunu çözüyorlar ve size teşekkür edip, dua ediyorlar..ehh, tahmin edersiniz ki, ben de bunlardan biriyim artıkk :) )
  olay ,geçen ctesi günü vukuu buldu, lavabo açıcı, yüzelli bin kere sifon çekmek derken, işin daha kötüye sardığını farkettim ve hemen google’da arattım sorunumu..inanın sitenizi kaydettim ve bi hafta sonra bile olsa illa ki teşekkür yorumu yazmaya layıksınız, diye düşünüyorum..
  sorunla ilk kez karşılaşıyorum , ödüm koptu evi pislik basacak diye..google’da sizin sayfanız 1. sırada çıktı zaten:)) hemen okudum ve bu ancak belli tıkanıklıklara uygundur yada her wc yapısı ıcın uygun degıldır dıye dusundum, ıtıraf etmeliyim, önce denemedim ve bikaç siteye daha girip çıktım..takribi 5 dk sonra bu aleti nasıl yapacağımı düşündüm..sadece klozetin başına gittim,tuvalet fırçasını hiçbişey bağlamaksızın tuvalet kağıgı ve pislik yığınının içine daldırdım, foş foş iki pompaladım ve mutlu sonnnnn, yarabbiiim ne mutluluk..wc de bu olay olunca, gözümün önüne ustalar, kırılan wc, giden paralar vs bisürü şey geldi zira..sadece tuvalet fırçasını dedıgınız gıbı ıkı kez pompaladım o kadar, alet yapmama bıle gerek kalmadı, tuvalet fırcam yepisyeni idi ve olayın hemen akabinde boooll domestos döküp üstüne bi kez sifon çekince inannın wc fırcamda bı tek çöp bile kalmadı, ki cimrilikten değil yani , o gün çıkıp alamayacagım ıcın temızledım, el değmeden, el sürmeden hijyenik ve bi dakika süren bi wc açma işlemi oldu..burda edilen dualarla siz bi 100 sene yaşarsınız kanımca:) işin şakası bi yana, geçrekten allah razı olsun, beyninize ve bunu yazan elcağızlarınıza sağlık..kocaman sevgiler..

 • emine :

  ikiz yavrularımın bakımı için yardımını esirgemeyen yeğenimin yardımı ile tıkanan tuvaletimizle, birlikte ne büyük bir hayat tecrübesi edindim:)Olayın gerçekleştiği gece yarısında sifon sesleri ile uykum kaçtı.bir süre sonra manzarayı görünce bi kaç taktik denediywsemde sonuç alamadım.Zaten tesisat problemi yüzünden uykusu kaçan kocam bu haberle iyice yıkıldı ve hemen 5-6 sifon denemesi yaptı.şimdi söylemek zorundamıydın serzenişleri ile yatağa döndü.UYumak ne müümkün .salondan gelen tv sesi ile hiç mümkün.Yeğenimin sinirleri iyice yarulmu bitap düşürmüş onu.Neden uyumuyorsun sorusu ile birden çıldırmış hareketlerle sıkıntı,afagan,kaçırmak…..gibi kelimelerin geçtiği cümlelerle saldırıyor bana. tamam tamam diyip çıkıyorum ama ertesi gün nette yaptığım araştırmalarla bunun tamamen tuvalet tıkayan birey sendromu olduğunu anlıyorum ve onu bağışlıyorum:)neyseki başka hiç bir yöntem denemeden ilk yasemin hanımın sitesi ile karşılaşıyorum ve sonuç:ev halkı huzur ve mutluluk dolu…
  teşekkürler….

 • dina :

  Merhaba bizde senin yöntemi kullandık,ben akıl etmiştim ama pompayla yapmayı akıl ettim pompa için de saat oldukça geçti…Allah razı olsun çok teşekkürler.

 • Mustafa :

  Bugün tıkanan ve açılmasını hiç ummadığım tuvalete sizin yönteminizi deneyeceğim umarım sonuç güzel olur.

 • Mustafa :

  denedim ve olmadı…

 • espanyol :

  gercekden super yontem. bide yanına kaynar suyla bırlıkde pompa yaptırdım.bır anda sandım klozet gercekden canlanıyo benıde yutcak:D artık rahatlıkla bombardıman yapabılıyorum.allah dusmanı bıle evrmesın bole sacma bı sorun.tskler yontem ıcın:D

 • mevlüt :

  26 şubat 2009 da yazılmış bir yazı ve bulunmuş bir çözüm beni de yarın tesisatcıya verecegim para için kara kara dusunmekten kurtardı. ögrenci oldugumuzdan tesisatcıya para vermek pek işimize gelmiyordu. öyle bi google da bi aratayım dedim 3 site denememde yazınızı gördüm. uzunca bi yorumları okudum. kesin kendi arkadasları yazıyordur işe yararmı bu felan diye düşündüm önce. sonra deneyeyim bari dedim :) 10 sn ssürmedi acılması haha :D 2 kere pompaladım foşşş :D süpersin :) ) yolunda ilerliyoruz yasemin hanım :) ) meslek hayatımızda umarım bende böyle insan hayatına yararlı bi alet üretirim :D tesekkürlerr.. :) )

 • serpil :

  arkadaşlar klozet fırçası sapından ayrılıp fırça kısmı klozete kaçtı..şuan bir tıkanma durumu yok herşey normal gibi.napmalıyım

 • Raşit :

  Halka mal oldu gerçekten:) Çok teşekkür ederim. İyi götü tuvalet açma makinası yaptım. Basket topu kadar oldu:)) Fakat biraz şansla işin içinden çıktım.. İnternet böyle buluşlarla güzel.;)

 • ALİCAN :

  YAAA SEN HARİKA BİR İNSANSIN YAA

  İZMİRDEN ALİCAN

 • hatice :

  mrb yasemin hanim yazini guldum fikir super ama bizde ise yaramadi bizim 16 yasindaki oglumuz tuvalet kagidini icerisine dusurmus onu almak yerine sifonu cekmis 3 gundur ugrasiyoruz ama nafile sizin takdik ise yaramadi cunku butun kagid olunca ama fikriniz harikaydi

 • hatice :

  çok saolun allah sizden razı olsun kaç saattir uğraşıyordum bilgisayara girdim baktım bu site hemen açtım dediklerinizi yaptım düzeldi çok saolun çok sevindim allah gönlünüzde ne varsa versin ço saolun !!!!!!!!!!!

 • seda :

  gülme krizine girdim ama ben onu yapamam ya. anneme de söleyemiorum. kaynar sular mı dökmedim lavabo açıcı kireç çözücü çamaşır suyu. yok yani yavaş gidiyo su. çok utanıyorum şu an hala tıkalı. gelp gidip kaynar su döküorum sifon çekiorum oofff

 • Cizgisiz Zebra :

  Kendi elimle BMW yapsam, bu kadar sevinmezdim!

  Her daim uzerine bir sifon cekerek kurtulmayi aliskanlik edindigim bu kendi gercegimle yuzlesmem gerektiginde, ki bu konuda daha once de tecrubelerim oldu, cok fazla onemsemedim. Bekler bekler gider diye dusunmustum. Birkac klasik usulden sonra, illaki su yolunu bulacakti. 8 saatlik bir bekleme suresinin ardindan, bu defa ciddi bir sorunla karsi karsiya oldugumu farkettim, cunku draft markasinda 8 saat oncesine gore tek bir inch degisiklik yoktu.

  Derhal Google Hazretlerine basvurdum. Ilk siralarda cikan Yasemin’in yazisi pek keyifliydi lakin mekanik cozumlere nazaran, kimyasal cozumlere kendimi daha yakin hissettigim icin evdeki kimyasal maddeleri bir gozden gecirdim. Maalesef, muhimmatim yetersizdi. Ister istemez, bir elbise askisi ile itme, durtme, kakma eylemlerini gerceklestirdiysem de en ufak bir fayda saglamadi. Iste artik yeise dustugum an gelmisti ve ciddi ciddi bir usta cagirmayi dusunmeye basladim.

  Iyi ama bu elin yabanci memleketinde Cumartesi gunu ustayi nereden bulacaktim ki? Ayrica, hadi sirketteki cocuklardan veya lokal arkadaslardan bana bir usta bulmalari icin yardim istedim diyelim, onlara bunu nasil soyleyecektim ki? Bir sekilde soyledim diyelim, usta eve geldiginde yuzune nasil bakacaktim? Bunun cok kotu bir fikir olduguna kanaat getirdim; en iyisi annemi cagirmakti, o nasil olsa bir cozum bulurdu, Pazar sabahi ucaga atlasa aksam burada. Bu cozum, usta cagirmaktan daha mantikli geldi bana ama bu sefer de “ucak biletinin parasinda pulunda degilim de yazik degil mi kadincagiza, zaten pasaportunun da suresi bitmisti” dusunceleri dolandi aklimda.

  Iste artik son duraga gelmistim ve geriye Yasemin’in komik ama cok ta mantiksiz olmayan teknigi disinda bir alternatifim kalmamisti. Fakat yazida makine muhendisi oldugu yazili idi, bu durum cok icime sinmedi nedense. Ancak yazinin yan tarafinda “depreme dayanikli yapi tasarimi” basligini gorunce “bunun makine muhendisligi ile ne ilgisi var ki?” dedim, “ben kimim” bolumune baktim bu sefer, evet iste bir mimardi bu! Makine muhendislerine karsi bu sebepsiz on yargimin ve mimarlara karsi bu kosulsuz guvenimin nedenini acikcasi gercekten bilmiyorum. Fakat isin icinde bir mimar olunca, bunu denemem gerektigine karar verdim.

  Birkac sigara icip, kafamda bunun calisma teknigini kurguladim, evet gercekten ise yarama ihtimali yuksekti. Ikinci bir elbise askisi, ic ice katlayarak bir top haline getirdigim eski mutfak havlulari, 3 kat cop torbasi ve sicim iple birlikte, ilkel ve cirkin bir alet uretmeyi basardim. Ve o an geldiginde, bu cop torbalarinin batmadigini gordum, iste bu hesapta yoktu. Fakat herseye ragmen, zorlayarak batirdim ve bir pompa gibi itip cekmeye basladim. 1..3..5..7.. “hay aksi, bu da ise yaramadi, ama bu son sansin, bence vazgecme, devam et”… 9..14..18… vee fosss!!! Iste budur ya!! Cok cok tesekkur ediyorum, iste bu yuzden mimar kizlari seviyorum, beni hic hayal kirikligina ugratmadilar, size nasil bir egitim veriyorlar bilmiyorum ama kesinlikle muthissiniz!! Cok tesekkurler tekrardan… :)

 • edemirci1 :

  Merhaba;

  Eğer binada oturuyorsanız zemin katta oturanın yazacaklarını iyi okuyun !

  Eğer tıkayan malzemeyi çıkartmazsanız bir başka boruda yeniden tıkanır ve bir başkasının başına bela olur !!!

  Temizlik eldiveni ve vakumla uzun uğraşlar sonucunda 2 adet temizlik bezi (evet bildiğiniz temizlik bezi) çıkardım. Muhtemelen daha uzun bir yerde başka bir bez yumak oldu ve gitmiyor.

  Sonuç BİNADA OTURUYORSANIZ VE PİSLİĞİ İTTİYSENİZ ZEMİN KATTA OTURANIN BAŞINA BELA OLUYOR !!!

 • berna :

  valla on numarasın ne diyeyim hakkını helal et, sayende altımıza yapmaktan kurtulduk :)

 • alesta :

  Sopa dürttüm sıcak su döktüm çeşitli kimyasallar kullandım olmadı ama sizin yazınızı ouyunca birde bunu deneyeyim dedim aldım viladayı daldırdım klozete on saniyede eskisinden daha iyi oldu valla teşekkür ederim…

 • hiddukel :

  olmaz sandım oldu tşk…

 • istanbulsutesisati :

  degerli arkadaşlar biz işimizi teknolojiile yapıyurz sizlerin denedigini olum lu görüyorum çünkü insan isterse yapamicagı başarılmicak sorun yoktur sizleri tebrik ediyorum konu su tesisatıy sa bize güvenin sitemizi incelemenizi tafsiye ederim

 • fatih :

  Evet, bugun buyuk bi tesekkuru bende borcluyum artik yasemin’e :) tesekkurler yasemin. Iyi ki varsin.. :) )
  yerime attigin imzalar disinda da cok buyuk bi yararin oldu cidden :)

  Ayrica sitenin en cok tiklanin haberi bu saniyorum. baya bi komik olmali senin icin bu durum :) ) neye niyet neye kismet :) gorusmek uzere.

 • volkan :

  klozet dirsekten tıkandıysa ve elizde boru gibi bişey varsa borunun uçunu klozet deliğine tutup diğer ucundan destekli füleyin çıkan kabarcıklar pompadan daha etkili olcaktır.yalnız ağzına kadar su dolu klozette üfleme işlemini yapmamanızı öneririm:)

 • Ahmet :

  Tek kelimeyle harikasınız.
  Gün boyu kafayı yedim.
  Yarın gidip pompa alacaktım.
  Helal olsun yaaa.

 • Samet :

  valla işe yaramaz bu dedim ama eskisinden iyi oldu süper bi icat:)

 • merve :

  çok süper yöntem. teşekkürler.

 • tevfik :

  validemin gozlerinizden optugunu belirtmek isterim.icad sayesinde yasadigimiz mutluluk tarif edilecek cinsten degil.

 • Huseyin :

  Klozetlere takilan su kokular varya, sen klozete dus, su cok az gidiyor, neyse napsam napsam derken biraz tuvalet kagidi attim ve sifonu cektim. Sonuc? Plastik kokuya takilan kagitlar klozeti tamemen tikadi. Borcoz tuz ruhu camasir suyu ne varsa denedim. Yok olmuyor, klozet de tamamen doldu, 1 saatte giden su miktari 1 su bardagi kadar. Cok ihtimal versem de belki bir cozum bulurum diye gugila girdim. Sizin yazinizi okudum ama cozum olacagina ihtimal vermeyip pazar gunu calisan bir tesisatcinin numarasini alip verecegim parayi da dusunerek uyumaya yattim ama aklim klozette ve sizin icadinizda. Yok uyku tutmadi. Hemen denemeye karar verdim. Viledaya havlu sardim. Birkac kat posete gecirdim ve sikica bagladim. Birkac kez pompaladim. Sonuc? O meshur ses. Foşşşşş. Tesekkurlerrrrrrrr.

 • basri :

  4 katlı evimin birinci katında bir erkek öğrenci oturuyor. 1 saat önce kapıma geldi ve sıkıla sıkıla “-yawww abi tuvalet 3 gündür tıkalı su gitmiyor bi bakarmısın” dedi.
  Tuvaletin kapısını açınca niye sıkıldığını anladım, alaturka ağızına kadar b.. ve su ile dolmuştu.
  Çaktırmadım ama içimden eyvah, iş ciddi yandım dedim. İlk defa böyle bir şey başıma geldiği için bi google amcaya sorayım izmirde boru açma işini yapan bir firmaya ulaşayım dedim. Derken bu sayfaya ulaştım ve bu tıkanıklıkta bu foşmatiğin işe yarayacağını düşünmesemde denemeye karar verdim. yaklaşık 15 dk. sonra elimde vileda sopası ile kiracımın karşısına dikildiğimde oğlan şaşkınlıkla -abi hayırdır, diyebildi sadece. Bende -korkma, sadece tuvaleti açmaya çalışacağım, dedim. Poşete sarılmış bezi göllenmiş yere daldırdım ve 3-4 pompalamadan sonra foşşş diye bir ses ve bu kadar. İnanamıyorum, hayatımda ilk defa bu foşşşş sesi hoşuma gitti.
  Oğlanın gözlerine baktım, mutluluk saçıyorlardı. Ben de daha fazla oyalanmadan bir an önce mutluluğu kendi başına yaşaması için hemen oradan tüydüm.
  Bütün icatlar ihtiyaçtan doğmuştur sözü burada bir kez daha kanıtlanmıştır. Sahibine sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

 • Alper :

  Polonya – Gdyniadan Selamlar

  Çok teşekkürler gerçekden çalışıyor 1 dakikalık uğraşın sonunda açıldı.

 • uğur :

  böyle bir fikir için eşim ve ben çok teşekkür ederiz.ço işe yaradı allah senden razı olsun kardeşim…

 • müge :

  bugün pazardı tesisatçılar kapalı olduğu için kapalı klozeti tamir etmek yarına kalmıştı taki internette biraz araştırma yapayım derken sizin sitenizi gördüm ve icanızın resimine baktım iki üç poşet denemesinde sonra daha dayanıklı bir poşetle denedim çünkü poşetler yırtıldı e biraz da tıkanıklık inatçı çıktı vee derken mutlu son başalılı oldu size çok teşekkür ederim çünkü yarın memelekete yola çıkacaktım

 • vedatMerve :

  ..cok tesekkur ederız gercekden tek hamlede ıse yaradı ınanılmazdı bır dahakı tıkanıklıgı ıple cekıoruzz..

 • Adem Eğri :

  Çok teşekkürler, işe yaradı. 3 gündür tıkalı klozeti açmayı başardı. Muhteşem Türk zekası, yüzyılın buluşu…

 • Buğra :

  size çok çok teşekkür ederim kaç saattir uğraşıyorum olmadı sizin dediğinizi yaptım hemen düzeldi çok çok teşekkürler :) )

 • tosbaa :

  sizin bu keyifli içeriği paylaşmanızın üzerinden 3 yıl geçmiş, sene olmuş 2012 ve benim de derdime derman oldunuz..:) çağın sorunu tıkalı klozetmiş meğer..:)ben de geçtiğimiz günlerde tuvalet kokusunu klozete düşürmüştüm ve tedirgin olmama rağmen 2-3 gündür sorun yoktu.. ben de kendimi avutuyodum “bişi olmadı bak herşey yolunda” diye.. derken bugün akşam üzeri bi baktım suyu zor çekiyor.. tıkanmadıama her an vukubulabilecek durumdaydıo hazin hadise.. bi de istanbuldakar, fırtına uyarısıyapılıyor bi taraftan.. benim de aklımdan tam böyle zamanda nerden usta bulucam da çözücem soruları dolaşıyordu.. sonrasında google lama aşaması.. ve burdayım!.. vileda, gazete, poşet ve çamaşır ipi kombinasyonuyla çözdüm ben de olayı.. “acaba işe yarar mı hakkaten” derken denedim, hakikaten yarıyormuş!.. artık bütün tuvalet kağıtları klozeteee..:)
  sevgiler..

 • emre :

  Anlatımınız çok güzel ve okunaklı.Ayrıcada eğlenceli.Çok teşekkür ederim…

 • ersin :

  akşam nerden tesisatçı bulayım, migrosta pompa yok off puff derken netten bu müthiş icada ulaştım. ümitsizce bikaç bez parçasını poşete doldurdum falan filan. işe yararmı acaba cami tuvaletine mi gitsem yoksa cafede çay içmek kisvesi altında kirli emellerime mi ulaşsam derken :) aaaa 1 dakikada işlem tamam. şimdi camide şükür namazı mı kılsam cafede keyif çayı mı içsem ikilemindeyim. çoooook teşekkürler

 • yıldız&cenk :

  Ne diyeceğimi bilemiyorum; tuttuğunuz altın olsun diyeyim öncelikle.
  4-5 saatlik kabus sayenizde bitti. yüzümüz güldü. artık normal akşam başlayabildi sonunda. işe yaramayacağını düşündüm öncelikle, çok büyük bir şey yapmışız, olmayacak, diye düşündüm. ama inanılmaz derecede başarılı.

  önce litrelerce kimyasal kullandık ama sizin pompanıza gelinceye kadar hiçbir şey işe yaramadı. herkes tereddütsüz denesin, can sıkıntısını boşyere saatlerce çekmeyin, deneyin ve işe yaradığını görün.

  sağolun sağolun sağolun. yapım aşaması için fotoğrafa baksın herkes.
  :)

 • mağdurumda mağdurum :

  valla ne diyeyim ” HARİKASINIZ YASEMİN” alaturka tuvaletimde tıkanıklık vardı, sizi ve yorumları yaklaşık yarım saattir okuyorum,herkesin deneyimleri ne sonuç vermiş baktım, hep güzel sonuçlar bir deniyeyim dedim, inanın 3 dakikamı almadı ve açıldı, İYİ Kİ VARSINIZ… BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM,TEŞEKKÜRLER… ;)

 • SERKAN :

  Bu yöntem alaturka bir tuvalet içinde geçerli olur mu acaba

 • damlanilay :

  3 kez sifon çektim olmadı, sonra yumusasın dıe bekledım,olmadı olmuyordu.çamaşır suyu, lavabo açıcısı, temizliyiciler nasıl bir sıçmaksa yok yok yani.en sonunda internette çaresizce gezinirken foşmatiği keşfettim. ev arkadaşımla sabahın 4unde aldık viledayı doladık poşete, üstelik çamaşır ipi falanda yok bizde poseti poşete bağladık. biz de az piç diiliz. sonra paçaları sıyırdık nolur nolmaz dıye. bırsuru guzel yoruma ragmen ınancımız yoktu tam anlamıyla ümitsizdik. ama çaresizlik sarmıştı 4 bir yanımızı ve pompaladık. evet 10 sn yede işlem tamam. tuvaletimiz tekrar temizlendiğinde sanki yeni doğmuş bir bebeğe bakar gıbı sevıncle baktık ama bi yandan da o boka alışmıştık o da evımızın bır uyesıydı ama kotuydu o kakaydı. ve zamanı gelınce gıttı. ama bıze bişey öğretti. kalan mı yalnız giden mi. neyseki biz 2 kişiyiz. esenkalın sevgiler yasemin ve kader arkadaşlarımız bence bigün aman neyse işte…

 • Selin :

  Tüm yazılanları okuduğum halde işe yarayacağına ihtimal vermemiştim pek. Gerçekten de işe yarıyor. Fikrine sağlık :)

 • ışıl :

  3 gündür tıkalı olan klozetimi tesisatçıya para baymak zorunda kalmadan açtım sayenizde, acayip başarılı bir buluş olmuş, walla ne kadar dua etsem az die düşünüyorum şuan ki mutluluğum ile çok teşekkürler paylaşımızınızdan dolayı.:)))))

 • erhan :

  bizim klozete de plastik kokuyu düşürmüş kızım ve ardından sifonu çekmiş defalarca su döktük önce gider gibi oluyor sonra hemen doluyor yavaş yavaş gidiyor acaba koku ilerlemiş midir aynı yerinde mi duruyordur tel yardımıyla baktık ama tele birşey takılmadı sizin yönteminizi denesem koku çıkmadan kanal açılır mı sonrasında aynı sorunla karşılaşır mıyım birinci katta oturuyorum ve evi su basarsa diye çok korkuyorum acil önerilerinizi bekliyorum tesisatçı çagırmam daha mı dogru olur ACİL ACİL ACİL

 • tuvalet mağduru :

  allah sizden razı olsun

 • kurtulduk :

  ben 3-4 gün önce sarhoş olunca ve tüm sarhoşların hazin sonu gibi tuvalette kusarken nasıl olduğunu anlamadan sen tuvalet kokusu düş.ilk başta anlamadık tıkandığını normal çekiyodu suyu. ama 1-2gün sonra artık tuvalet taşacak ve iğrenç şeyler evi basacak diye çok korkuyoduk. bugun ev arkadaşım tel dokmuş deliğe ve tıkanma sebebi olan kokunun bir kısmını çıkarmış. devamını nasıl çıkarcaz diye kara kara düşünürken yazınızı gördük ve tuvaletimiz açıldı :) tabiki arkasından hemen çamaşır suyuyla temizliğe giriştim. icadınız için çoooooook teşekkür ederiz :) :D

 • kadın gücü - zavallı boyfriend :

  Yasemin hanım öncelikle icadınızı bizlerle paylaştığınız için çook teşekkür ederiz :) Erkek arkadaşım yaklaşık bir rulo tuvalet kağıdını tuvalete atıp sifonu da çekince tuvalet tıkandı ve yaklaşık 1 saat boyunca el bombasına kadar ilerlemiştik ve de sıkıntıdan erkek arkadaşım tekrar sigaraya başlamıştı ki google’a bir de ben bakayım dedim, ‘aa bak kadın sitesi, kadın yazmışsa kesin zırvalamadan sonuca varmıştır’ dedim ve okuyup hemen uyguladım, 2 pompalamakla hemen açıldı !! :) mükemmelsiniz ! tabi sonrasında ona ezik gözüyle bakan ve işte kadının gücü diyen ben, sevgilimi daha çok bunalıma soktum ama neyse iyi olduu iyi :)

  sonrasında o da kendine kızdı tabi, şu kadının sitesini okusaydım yarım paket sigara bitirmezdim şurda diye ! ardından yorumları okumaya başladık ki kahkahadan öldük, bizim gibi ne çok insan varmış diye… biz de yazalım dedik.. teşekkürler :)

 • Kaan :

  Yahu yemin Ediyorum Elinize Kolunuza Saglık :D Az Önce Dert Ederken Araştırırken Okudum Birde Ben Deniyim Yapamam Felan Dedim Ama Yöntem Gayet Basit ve kolay Var gücümle pompaladım :D ve sonuc foşşşşşşşşşş sadece tek yaptıgım o sevincle b.kların ardından güle güleeeeee demek oldu :D :D :D:D cok teşekkürler bu dahice fikriniz için :) kadının gücü işteeee

 • dilekk :

  2 GÜNDÜR KLOZETİM TIKALI VE BUNUNLA UĞRAŞMAK KADAR İĞRENÇ SİNİR BOZUCU BİRŞEY YOK. NETTE BUNA BİR ÇÖZÜM ARARKEN SİZİN YAZINIZA RASTLADIM. AYNISINI YAPTIM VE ŞU ANDA FOŞUR FOŞUR ÇEKİYOR.O ANDAN BERİ KLOZETE BAKARAK MUTLULUKLA 5 KEZ SİFON ÇEKTİM ÇOK SAĞOLLLLL:d

 • engin şen :

  Bu vakitten sonra kahramanım sensin

 • Ersen Erdal :

  Yasemin Hanım,

  Aynı sorundan müzdarip biri olarak işyerimizin tıkanan tuvaleti için önce 3 kutu porçöz, ertesi gün 2litre tuz ruhu ve aynı gün 3 lavabo açıcı kullandıktan sonra internette sorunumuzu aramaya karar verdiğimde sitenizi buldum. 2 bezi vileda sopasına doladıktan sonra büyük bir poşet geçirip iyice ağzını bantladık ve denedik. sonuç mükemmel. Teşekkür ederiz.

  iyi ki varsın yasemin :)

 • seyma :

  Çok çok çok teşekkürler bu paylaşımınız için. Gerçekten işe yarıyor

 • Emre :

  daha yeni tıkandı.deneyeceğim yarın sabah erkenden kalkıp. şimdi inanılmaz yorgunum :)

 • Yeşildere teknik kanal :

  Mrb lar sonuç alamayan arkadaşlara wep sitemi incelemelerini tavsiye ediyorum
  Gider tıkanıklarını açmak için özel makinalarla profosyonel hizmet veriyoruz ilgilenen arkadaşlara yardımcı olmak isteriz.
  ANKARA

 • Yeşildere teknik :

  Sudan Sebeplere Profesyonel Çözümler ( Tebrikler )

 • melek :

  arkadasım allah razı olsun hatta ne muradın varsa versın.. ne yapıcam dıye kara kara dusunuyordun ımdadıma yetıstın..

 • sultan :

  gerçekten işe yaradı allah senden razı olsun….sevgiyle kal.

 • ozlem :

  mrb benim de tuvalet tikanmisti buna cozum ararken nette sizin bu yazinizi gordum simdi denedim. ise yaradi cokkkkk tesekur ederim size cokk saolun beni bu dertten kurtardiniz..

 • tuğçe :

  gerçekten çok işe yarar bir alet kaç zamandır bizde uğraşıyorduk, her yolu denedik ama sonunda sizin bu icadınızı keşfettik. Allah razı olsun ablacım :D

 • nur :

  üşenmeden yazdıklarınızı bütün yorumları okudum. başımdaki bu can sıkıcı b.k tan durumu eğlenceli hale getirdiğiniz için teşekkürler. henüz denemedim. şimdi gerekli alet edevatları temin edip işe koyulacam.

 • umut34 :

  tıkanıklık açma projenizi çok beğendim gerçekten işe yarayan bir çözüm olabilir tesisatçı çağırmadan önce herkezin deneyebileceği paylaşım

 • mesut :

  çok teşekkür ederim sizin denediğiniz yöntemi bende denedim sonuç mükemmelll.

 • Zeyno Erdoğan(Öğretmen) :

  Kardeş aklına fikrine sağlık, denedik oldu, bizi büyük bir külfetten kurtardın.

 • Nazife :

  Merhaba,
  benimde sifonla ilgili bir sorum olacaktı. Sifonun içindeki ipi koptu ve ben bunu bağlayarak sorunu çözdüm. Ancak şimdi de sifondaki su bitince kendisi otomatik doluyordu ama şimdi dolmuyor. İllaki çeşmesini açıp doldurmak gerekiyor. Acaba ipini yanlış mı bağladım? Bunun için ipi çeşmenin otomatik doldurması için o kısmada mı geçirmem gerekiyordu acaba? Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

  Teşekkürler.

 • ercan :

  teşekkürler nasıl açacağım diye kara kara düşünüyordum. 5 dk aldı. çok mutlu oldum sağolun

 • serap :

  teşkl bizde 150 yırttık gecenın bı vaktı denedık ve oldu

 • Erkut ŞAHİN :

  Merhaba Yasemin,

  Dünden beri uğraşıyorum klozeti açmak icin. Fakat banamısın demedli. Porözler, sıcak sular en son klozeti sökcektim yemin ederim. Şuan işteyim ve eve gider gitmez senin icadı denicem eğer ki olursa sana profosyonel bir web sitesi yapacağım. :D :D

 • hilal :

  yuhahhahahaha :) )))) SUAN KOCAMAN GÜLÜCÜKLER ATIYORUM . MILLI PIYANGODAN IKRAMİYE ÇIKSA BELKİ BUKADAR SEVİNMEZDİM :) BİR TUVALET FIRCASI, 10 KUTU LAVABO ACICI ,BIR ADET BUYUK UZUN ELDIVEN,BİR ADET POMPA,BAYA BİR UZUN HORTUM VE BİR AYLIK KULLANDIGIM SUYU FOS DIYE DOKMELERİM SONUCU YAZINIZI GÖRDÜM VE SONUC FOŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ DİYE DUYMAYA HASRET KALDIĞIM SESSSS. SONRASINDADA NEDEN İLK OLARAK NETTEN ARAŞTIRMAZSIN Kİ DİYE KENDİ KENDİNE HAYIFLANMA :) ) BU BULUŞUN BENCE PATENTİNİ ALIN =)) TEŞEKKÜRLERRRRRR….

 • Çözüm Merkezi :

  Arkdaşlar merhaba tıkanıklıklarınızı hiç bir yeri kırmadan özel robot ve cihazlarla açıyoruz .Bilinmeyen su kaçağını ,son teknoloji termal görüntüleme sistemiyle sizi bu zahmetttende kurtarıyoruz .İlkel yöntemler işe yaramazsa modern yöntemlerle çözüm merkezi hizmetinizde .Saygılar herkeze

 • umut :

  çok yayarlı paylaşım olmuş

 • pompalamasyon :

  dostum sen cennetliksin.Altıma yapmama ramak kalmıştı :) )

 • Ömer :

  Neler kullanmadım ki, hortum, tel, lavabo açıcı, klozet pompası,.. hiç biri işe yaramadı. Tesisatçı açarım ama en az 100 liranı alırım, çünkü pis iş dedi. Tesisatçıya 100 lira bayılmakta pek işime gelmedi, naapsam neetsem derken şu Google amcaya da bir sorayım dedim belki başka bir çözümü vardır. Burayı gördüm, okudum yazılanları. Kaybedecek ne var ki dedim. Aldım Vileda sopasını, ucunda da püskülü.. soktum büyük bir mağaza poşetinin içine. Poşetin üst tarafını doladım sopaya ve sıkıca kavradım, bağlamaya bile gerek görmedim. Klozetin deliğine ittirip, daldırıp çıkartım daldırıp çıkartım, yarım dakka sonra foşşşşş…. Bu sesin verdiği huzur parayla ölçülemez. Çok teşekkürler, Allah razı olsun sizden. :) )

 • mehmet :

  bayram sabahı kalktığımızda klozetin tıkandığını fark ettik bayramın 1.günü olduğu için usta falan bulamadık 2. günü yine aynı bu arada 1.günü 4 şişe kezzap döktüm daha sonra lavabo aç yaptım hemde 4 paket yok banamısın demedi ertesi sabah kalktığımda yine 4 şişşe kezzap 4 de lavabo açıcı yok banamısın demedi daha sonra google dan sizi buldum ve denemeye karar verdim sağlam bi orta boy naylon torba ayarladım vede bi eşofman altı viledanın sapını taktım ve koli bantıyla adamakıllı sardıktan sonra işe koyuldum ha babam de babam derken 15 20 dakika geçti ama daha sonra mutlu sona ulaştım şükürler olsunn A llah senden razı olsun yasemin kardeşim inşallah herşey gönlünce olur bahtın açık olsun.çok teşekkürler gerçekten işe yarıyor mmutlaka deneyin saygılarımla :) ))

 • teşekkürler :

  Allah(cc) razı olsun…her iki dünyada mutlu olabilmeniz için hayırlı bir ömür yaşamanızı nasip eylesin…açmak için 200 lira istediler.ben telefonda renkten renge girerken en son 180 olur dediler.ne yalan söyleyim çok zoruma gitti.tamam iş pis.ama bende 200 lirayı kolay kazanmıyorum ki…zaten okadar paramda yoktu.kredi kartından çekip ödeyecektim…icadınız sayesinde bu parayı ödemekten kurtuldum…benim için biraz zahmetli oldu ama sonuçta oldu…tekrar teşekkür ediyorum…

 • su kaçağı :

  vallaha çok keyifli bir makale idi elinize sağlık

 • emrah :

  3 saattir ugrasiyorum simdi bunu denicem umarim ise yarar

 • mehmet :

  kaç aydır tıkalı klozet artık bu gece canıma tak etmişti tam 5 paket alavabo aç bilmem kaç litre su döktüm. banamısın demedi. sizin icadı bende yaptım 7-8 pompalamadan sonra foşşşş sesini bende duyarak tüm kullanıp başaranlar gibi mutluluğun zirvesindeyim.
  bu yazı burada kaldığı müddetçe daha çok insan bundan faydalanıp size dua edecektir. Allah razı olsun. yeni icatlarınızı bekliyoruz.

 • Ersel :

  Allah razı olsun kardeşim. işten eve geldim. çocuklar tıkamışlar klozeti. hatun dedi git lawabo açıcı al. gittim ama diyomki içimden lavabo neee klozet ne açarmı o. neyse gittim aldım bocaladım 1 ltre jeli 30 dk bekleyip bastım sifona yok olmadı. eskiden plastik pompalar vardı alaturka wcler için, onun gibi klozete yapılan varmıdır acaba diye düşündüm sonra dedim evde nasıl açabilirim diye düşündüm, dedim bi sivri akıllı bişey bulmuştur. klozet tıkanıklık açma yazdım google amcaya. bi baktım senin site, tıkanan klozaeti acma projesi. hop aynen uyguladım ve sonuc perfect. tekrar teşekkürler.

 • mert :

  yasemin hanım benden 10.000.000 sevap point kazandınız.yemin ediyorum kafayı yiyecektim benim derdim yarım günlüktü.sifonu çektiğim zaman önce baya bir doluyor sonra sıfıra iniyordu klozetin içindeki su oranı.bende öğrenci ve kiracı olduğum için kara kara düşünüyordum.zira bu ay çilingire verdiğim 40 liradan sonra bide bunun çıkması kafamı baya bozmuştu.yarın gidip lavabo açıcı kimyasallardan alacaktım ama işe yararmı diye düşündüm.tamircilere para vermek istemiyordum ,çünkü mağduriyetten sonuna kadar faydalanıyorlar.inanırmısınız elime batdal boy çöp torbası geçirip su oranı az olan klozetin içine soktum yakında bi tıkanıklık varmı diye lakin elim yetmedi.kafayı yiyip interneti kurcalarken size denk geldim.BİR DE BUNU YAPAYIM ne kaybederim dedim.zaten eskimiz olan viledama poşet geçirdim ve sıkıca bantladım .ve ileri geri 3-4 harekette sifonuu çekince ne aşırı bir dolma oldu ne de su boşalması klozette suyun yokluğuna neden oldu.yani normal ayarlarına döndü.Allah sizden razı olsun.BENİ TÜRK MÜHENDİSLERİNE EMANET EDİN .
  benim tıkanıklık sorunum ise bugün ki temizlikten sonra başladı sanırım temizlikçi kadın içine ya tuvalet bloğunu yada başka bir şeyi düşürdü.çünkü düne kadar bu sorunum yoktu.AMA sonunda sizin sayenizde hallettim SAAT 3.00 AM de. viledanın başını çöpe attım ama sap bende kaldı :D .yarında kimyasal açıcı alıp bir cila çekerim içim tamamen rahatler.
  TEKRAR ÇOK TEŞEKKÜRLER

 • deniz :

  gece saat 01:00 klozetim tıkantı zaten su yavaş gidiyordu ve sonunda olacaklar oldu zaten o kadar b.ktan işlerle ugraşıyorumdum şimdi gerçekten b.ktan işlerle ugraşmaya başladım . napabilirim diye düşünürken google “tıkanmış klozet nasıl açılır” dedim ve yazınızı gördüm.evde ne var ne yok aradım dediğiniz gibi aleti yaptım ve denedim evet su gitti ama hala yavaş gidiyor sanırım tüm gücümle pompalamadım bir daha deneyecem ve o foşşşş sesini duyacam iyi geceler daha çok işim var tşk ler

 • Dogan :

  Merhaba,
  Kağıt mutfak havlularını rastgele tuvalete atmaktan tuvalet tıkanmıştı. 3 şişe tuzruhu eldivenli elle müdahale fayda etmedi. Kız arkadaş buradaydı sinir bozucuydu!
  En son bu akşam tuvalet açmaya organize olmuş br servisi aradım. 300 TL istedi!
  Tuvalet tıkanmasını googleladım. Sitenizdeki tarife göre bir sopa yaptım! Hatta çamaşır ipi bulamazsanız elinizdeki poşetlerden brini de katlayın ve ip olarak kullannın. İki tanesi yeterli olur böyle bir şeye.
  Sifondakı suyla klozeti biraz doldurdum. Sopanın etrafındaki “yastık” baya bir kalın ve tuvaletin iç ağzını dolduracak şekilde olmuştu.
  SOpayı tuvalete bastıkça su itildi itildikce arada kalan artık ne varsa gitti.!!
  Yöntem çok işe yaradı. Çok teşekkür ederim… Arkadaşlar bu yöntemi kullanın!!!

 • ercan :

  arkadaşlar siz dahi olmalısınız yemin ediyorum. üni ögrencisiyim 3 gündür camiye lavaboya gidip para vermekten bıktım ama sizin tekniğinizi uygulayınca gerçekten rahata kavuştum. okurken inanmadım ama en fazla bir tisort feda ederim dercesine işe başladım ve kılozetime kavuştum teşekkür ediyorum :) :):):):):)

 • cihan :

  Kralsın…………………

 • Deniz :

  Size nasıl teşekkür etsem azdır ben poşetin içine eski bir tişörtü koydum
  poşetin kenarlarını sopaya bantladım sonuç harikaaaa tekrardan TEŞEKKÜRLER TEŞEKKÜRLER TEŞEKKÜRLER :) ))

 • Murat Ç. :

  2 günlük bir uğraşın sonunda blogunuzu buldum,gerçekten süper bir icat ve kesinlikle patentini almayı düşünün… Gerçekten teşekkürler…

 • sule d :

  Bizde esimle beraber denemedigimiz yontem kalmadı 2 gun ugrastık en son sizin uyguladıgınız yontemi uyguladık olmaz diye dusunurken inanılmaz bir sekilde 2. uygulamada foşş sesiyle sorun cozuldu :) cok tesekkur ederiz …

 • su tesisatçı :

  çok faydalı olmuş herkezin yapabileceği bişey

 • ikebana :

  Bir kaç gün önce klozete cımbız düşürdüm. Dün komşumuzun 5 yaşındaki oğlu da bir top tuvalet kagıdıyla destekleyince, klozet yarı tıkalı hale geldi. Sifonu çektikten sonra yaklaşık yarım saatte boşalıyordu su.Dün rüyamda da banyoyu su basmıştı… Bugün defalarca sifonu çekip açılsın diye dualar mı etmedim, elimde eldiven koluma kadar cop poseti giyip cımbız mı aramadım? Marketten acıcı alacagım, saat 10! Derken internette seni buldum:) 2 adet cop posetini üst üste gecirip, icine birtane katlanmıs eski polar ve viledayı koyup, posetin agzını plastik eldivenle bagladım. Sonuç, full manuel acıcı icin sana çok teşekkür ederim Yasemin:) Allah razı olsun!

 • tamer&alev :

  yasemin hanımmm Allah sizden razı olsun walla çok mutlu olduk iki gündür napıcaz diye mahvolduk :) )) araştırınca sizi buldum şimdi eşim yaptı hemen size teşekkür etmek istedik süpersiniz helal olsun :) )

 • yasemin (author) :

  :)

 • MESUT ÖZKAN :

  İSMİMİ BÜYÜK HARFLERLE VE OKUNAKLI BİR ŞEKİLDE,GÖYSÜMÜ GERE GERE YAZDIM,NEDENİ Mİ? ÇÜNKÜ YASEMİN HANIMIN MÜTHİŞ BULUŞU GERÇEKTEN İŞİME YARADI.NASILMI,BÜYÜK BİR KEYİFLE HEMEN ANLATAYIM;
  BUGÜN İŞYERİMDEYKEN EŞİM BENİ ARADI,KLOZET TIKALI NE YAPACAĞIZ DEDİ,
  BENDE ,NE BİLEYİM 40 YAŞINDAYIM HİÇ BÖYLE BİRŞEYLE KARŞILAŞMADIM,NEYSE BUSKİYİ ARADIM,ARADIM DA ARAMAZ OLAYDIM, YOK EFENDİM 2.KATLARA SU BASAMAZLARMIŞ,BORULAR PATLARMIŞ FALAAAAN,FİİİİLAAAAN,NEYSE EVE GELDİM,
  MALUMUNUZ KLOZET AĞZINA BİR KIZIMIN K….RIYLA DOLU,DEMİR TEL İLE YAKLAŞIK 20 DAKİKA UĞRAŞTIM OLMADI, BİR POŞETLE ELİMİ SOKTUM ODA OLMADI,
  BU ARADA AZ KALSIN KUSACAKTIM,SONUNDA PES ETTİM,BU SAATE KADAR,
  SONRA GOOGLE AMCAMA BİR DANIŞAYIM DEDİM,BURADAKİ YAZILANLARI OKUDUM,ÇOK GÜLDÜM,AYRICA YASEMİN HN. TAKTİĞİNİ DENEDİM VE YİNE GÜLDÜM,BEN VE EŞİM
  ANLIYACAĞINIZ GECENİN 02:10 DA HABİRE GÜLDÜK,
  ALLAH (c:c) DİLEYİM YASEMİN HN. HEP GÜLSÜN,GÖNLÜNDEKİ EN HAYIRLI DİLKLERİNİ KABUL ETSİN VE MUTLU BİR İNSAN OLARAK HEP YAŞASIN.
  ÇOK TEŞEKKÜR YASEMİN HN.
  BU BENİM HAYATIMDA TATLI BİR ANI OLARAK KALICAK VE HERKESE ANLATACAĞIM SENİ….
  SEVGİYLE KAL,,,

 • yasemin (author) :

  Mesut Bey, ne kadar güzel dileklerde bulunmuşsunuz, Allah(c.c) inşallah size ve ailenize daha çok mutluluk versin, bundan büyük dert tasa vermesin, sağlıkla kalın :)

 • KADRİYE :

  Yasemin hanım 2 gündür tıkalı klozetimizi kardeşinizin denediği tüm yöntemleri deneyerek bende başarısızlığa uğradım. Çocuklarım eşim resmen mağdur durumda idik. İnsanın alışkanlıklarını bir anda bırakması çok zor bilindiği gibi. :) )) Az önce bende herkes gibi google’da araştırmak istedim. Sizin sitenizle karşılaştım. Eşim ne kadar açıcı ile deneyelim olmazsa yaparız desede yönteminizi kendimi herkes için feda ettim. Çıkabilecek tüm manzaralara rağmen kendimce dediğiniz düzeneği hazırladım bir pompada aaaa o da ne hemen açıldı. Keşke daha önce deneseydim. İnanın bir çok insana fayda sağladığınız için büyük sevap işlemiş durumdasınız. Allah sizden razı olsun. Herşey gönlünüzce olsun… :) )

 • bezocan :

  denedim yüzde yüz çalışıyor ^^

 • Şeker :

  ehehhe süpermiş ya tıkıla tuvaleti araştırıyordum bende burayı buldum harika bir mühendislik projesi olmuş gerçekten de :) muhabbetin güzelmiş ayrıca tanışırız belki bir gün

 • İbrahim :

  Teşekkürler harika bir yöntem.

 • Refik TuvaletKing :

  Ablacım muthiş fikrinle tıkalı olan tuvaletimi açtım. Ögrenci evi malum zor olacaktı. Çok teşekkür eder. Çılgın Projelerinin devamını dilerim :)

 • hakan :

  Allah razi olsun sizden yaa. sabahtan beri klozeti acmaya calisiyorum denemedigim sey kalmadi.en sonunda internetten sizin yazinizi buldum ilk denememde acildi cok tesekkurler:))

 • Yahya :

  kıvrak zekanıza kurban , öğrenci evinde 100 tl’lik masrafdan kurtardınız, saygılar kızlar.

 • ibrahim :

  selamlar, öncelikle bir özür borçluyum : dün arkadaşımın tuvalet kağıdı ve bilimum malzemeler attığı, üzerine de benim kullanmam sonucu tıkanan tuvaleti açmak için sabah sabah internette yaptığım gezinti sırasında rastladığım çözümünüzün gerçek olabileceğine hiç inanmamıştım. “ben de denedim, oldu” tarzı mesajların da uydurma olduğunu düşünmüştüm. ama biraz çaresizlikten biraz da “acaba olur mu ki?” merakından güvensizlik içinde benzer bir kağıt-sopa-torba kombinasyonu yaptım. bendeki durum çok vahimdi bu arada : neredeyse taharret musluğu seviyesine kadar pis su doluydu tuvalet ve gecenin üzerinde 8-10 saat geçmesine rağmen hiç gerilememişti. kalp masajı şeklindeki 2-3 kısa ve kuvvetli pompalamadan sonra gelen o “foşşş” sesi inanın o kadar güzel geliyor ki kulağa :) takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum; bir mühendis olarak test ettim onayladım. :) doğru şekilde yapar ve kullanırsanız tıkanmış tuvaletlerde işe yarıyor.

 • gözde :

  süpersinizzzz tek kelimeyle bende bütün gün uğraştım ve sonra netten araştırim dedim dediğiniz yöntemle 3 pompada açıldı teşekkürlerr…

 • vestel servisi :

  verdiginiz açıklamalar gerçekten çok faydalı ve mantıklı vaktim oldukca sizi ziyarek ediyorun?

 • özal :

  bir haftadır klozet tıkalı ben artık alıstım kullanmıyordum :p pazar günü ev arkadaşım gelecek diye açtırayım da rezilligi görmesin dedim.ama bi sorun var bulundugum il cok küçük ve işim geregi herkes beni tanır nasıl olurda bi usta çagırabilirim diye kara kara düşünürken nette bakayım dedim ve sizi buldum.sonuç mükemmel cok teşekkür ediyorum cok yaşayın emi :) ))))))))

 • yasemin (author) :

  geçmiş olsun:)

 • yasemin (author) :

  teşekkürler, pek vakit bulamadığım için yazı yazamıyorum:(

 • urladan :

  Bir teşekkürde Urladan. Sabah ev halkı evi terkettikten sonra , tam tewmizliğe başladım bir süprizle karşılaştım. yaklaşık bir saatlik uğraşıdan sonra birde internete bakayım dedim ve sizin sitenizi buldum. Çok çok teşekkürler. Gerçek anlamda minnet duydu)). Sevgiler

 • Urla'dan :

  Bir teşekkürde Urladan. Sabah ev halkı evi terkettikten sonra , tam temizliğe başladım bir süprizle karşılaştım. yaklaşık bir saatlik uğraşıdan sonra birde internete bakayım dedim ve sizin sitenizi buldum. Çok çok teşekkürler. Gerçek anlamda minnet duydu)). Sevgiler

 • ugur :

  allah ne muradın varsa versin, allah tuttuğunu altın etsin. saatlerdir uğraşıyorum. ev arkadaşlarıma rezil oldum. hayır zaten tıkanacağı vardı, eve çıktığımızdan beri pek nazlıydı ama kabak benim başıma patladı. en kötüsü tesisatçı da çağırılmaz, öyle bir şey varken, “abi ben böyle bir şey yaptım, kanalizasyon felç” diye nasıl usta çağırırım diye depresyona girmişken buldum yazınızı. başta her şey bir şaka zannettim. yorumların da öyle olduğunu düşündüm ama o kadar zor durumdaydım ki size inanmaktan başka çarem yoktu. “halk için mühendislik” tavrınızı tebrik ediyorum.

 • Didem :

  Oneriniz icin cok tesekkur edeim. Ayrica viledayi kullanabilecegimizi onerene de tesekkur ediyorum. Sonuc mukemmel :)

 • izmir :

  teşekkürler, pompa yöntemi benim de işime yaradı! hem de iş yerinde!! :)

 • Ayşee :

  Ayyyy kardeşimin nişanlısı bizdeydi gece 12 :) ablasına bak kardeşini al demesin diye tıkanıklık eski viledayla açılır :) teşekkürler makmühsgirl :) ))

 • Fountainhead :

  Tam 10 gündür tuvaletin tıkanıklığı yüzünden çekmediğimiz kalmadı. Neler denemedik ki; lavabo aç, porçöz – çamaşır suyu karışımı, kostik… En son belediyeden vidanjör geldi, ama 4. katta olmamız ve bina girişinin biçimsizliği yüzünden hortum yetişmemesi v.s. v.s…. Ucuz bir yolla ve kırıp dökmeden, halledebilmek için nette araştırma yaparken bu yazıyla karşılaştım…

  İlk önce canımın sıkıntısını atmak için, güleyim azıcık diye okumaya başlamıştım. Ama alttaki yorumları okumaya başlayınca acaba dedim, eşime gösterdim, “hadi canım, geyik yapmışlardır, 10 gündür denemediğimiz şey kalmadı, bu kadar basit bir çözümü olmaz, el mahkum kırdırmak gerekecek sanırım” dedi. ” Sonra durduk, birbirimize baktık ve bir denemekten ne kaybederiz acaba düşüncesi hakim oldu… Eve gelince ilk deneme fos çıktı, ama bir kaç saat sonra bir deneme daha yapmak için eşim tekrar banyoya girdi. Çıktığında yüzünde harika bir gülümsemeyle “ohhhh, şükürler olsun açıldııııııı” diye sevinç çığlıkları atıyordu :) Teşekkürler Yasemin Hanım… Yazınızı büyük bir keyifle facebookta da paylaşacağım… Sevgiler. Pınar

 • yasemin (author) :

  Pınar Hanım sizin için çok sevindim, sizin mağduriyetiniz hayli uzun sürmüş, çok geçmiş olsun, İnşallah bir daha kullanmak zorunda kalmazsınız, sevgiler…

 • voow :

  vay be, böyle bir konu nasıl bu kadar çok işe yaramış :S
  :D

 • Onder :

  Allahım, internetin ne kadar faydalı olduğunu biliyordumda benim tıkalı olan tuvaletimi 10 dakikada bu kadar kolay açacağını hayatta hayal edemizdim :) sizin kesinlikle bu fayideli icadınızın patentini almanız gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar kolay, bu kadar çabuk ve bu kadar faydalı bir icat olamaz, başarılarınızın devamını diliyorum :) :):)

 • rahmi bozdogan :

  Ablacım walla herkez senin gibi üretken olsa daha ne isteriz :D

 • meral :

  merhaba.benim de klozetim tıkandı ve iki gündür açmaya çalışıyorum. lavabo açıcı döktüm nafile. pompa satın aldım ama o da bana mısın demedi. internette çare aramaya devam ederken bu yazıya rastladım. deneyeyim dedim. iki dakikada tamam. mükemmel bir buluş, harika bir pratik zeka. kesinlikle patentini almalısınız. hayran kaldım. çok teşekkür ederim :)

 • Ece :

  Allah sızden bin kere razı olsun, yurtdışında yalnız yaşıyorum ve başıma ilk defa böyle birşey geldi, 2 gündür denemediğim kimyasal kalmadı, tesisatçıya verecek para hiç yok. Denedim ve hemen aşıldı tuvalet. Diyorum ya Allah razı olsun sizden!

 • sibel :

  muhteşemsiniz aklımı borçluyum size helal diyorum:))

 • selma :

  ben de katılıyorum allah razı olsun bence mutlaka patentini almalısınız….

 • Boğaziçi Tesisat :

  Arkadaşlar Türk İnsanı her zaman pratikliği sever ve bu nedenle fikir üretici olur Oldukça başarılı bir çözüm ama bu şekilde uğraşmadan sorunu çözmek isteyenlere

  7/24 hizmet veren bir firma olarak bizi Araya bilirsiniz

  Saat kaç olursa olsun Mobil Servisimizi arayarak acil yardım ala bilirsiniz

  Mobil Servis: 0544 501 24 06

 • Mahmut KANTAR :

  Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş ya, mükemmel tek solukte hepsini okudum.

 • bİLAL :

  Merhaba bende tuvalet tıkanıklığı ile ilgili hz. gugıl’a başvuranlardanım. Yöntemi denedim 3. seferde torpido ataşlendi ve hedefe ulaştı. Allah senden razı olsun eski unutulmuş bir yöntem de olsa net ortamına taşıyıp tesisatçılara yuzbinlerce dolar zarar ettirsende aldığın hayır duvalarınla ulaşımını uçarak sağlaman içten bile değil. Gerçekten kutluyorum yıl 2013 ve senin yazıdığınla hem hayatımız hem paramız cebimizde :D Varol yasemin…

 • Onur :

  Tesisatçıya 100 lira vermektense 40 liraya tel ve çeşitli lavabo açıcılar ile tıkanıklığı açmaya çalışıpta açamayan annemin olayı bana intikal ettirmesiyle eski bir oklava , eski bir tişört ve en önemli ekipman bim poşeti kombinasyonuyla açtım . Sonuç : mutluyuz . Teşekkürlerimi sunuyorum efendim.

 • su tesisatçısı :

  bu makaleyi bir sene öncede severek okumuştum:) yeni projelerinizi bekliyoruz

 • meltem :

  bu aksam site yönetimine çok sövdüm size de çok dua ettim çok sağolun

 • Berkan :

  Çooook teşekkür ederim.Mükemmelsiniz.

 • aliveli :

  4 saat pompayla uğraşıp açamadığım tıkalı tuvaletimizi bir makine mühendisinin açacağı 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

  çok teşekkürler..

 • Ahmet DOĞDU :

  TEŞEKKÜRLER..SİZİNKİNE YAKIN BİR APARATLA AÇILDI,ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM..

 • Can :

  önünde saygıyla eğiliyorum. Büyüksün.

 • ZEYNEP ANLIATAMER :

  INANAMIYORUM !!! COK TESEKKURLER !

 • hümeyra :

  dünden beri cektigim cileyi anlatamam ben pompalamaktan yoruldum o acılmıyacagım dıye dırendı tabı kazanan o oldu ammavelakin sizin proje uygulanmak üzere hazırlandım lakin burdan bır uyarıda bulunmak istiyorum uygulamamı anlatayım bir tısört posete koyup sopaya sıkıca bagladım delige bir iki kere sokmadımkı hüüüüüüüüüüüüp diye cekti fakat vakumlamanın siddetinden poset patladı tisörtün yarısı delikte kaldı hemen bir hamleyle tisörtu kaptım maazallah kendi ellerimle tıkayacaktım hala gülüyorum halime insan oglunun basına hersey geliyormus bu hayatta bunu bir kez daha anladım tesekkur ve sevgilerimi sunuyorum hoscakalın

 • burak :

  Teşekkür ederim işimi gördü. Kesinlikle zeka işi olduğunu ifade etmek zorundayım.

 • murat :

  Kuzenle iddaya girdik olurdu olmazdi 100 lira usta parasina valla oldu tsk

 • dertlikız :

  Öncelikle çok ama çok teşekkürler Yasemin abla Allah senden razı olsun :) benim hikayem de çok gülünç… Bugün öğleden sonra evde tektim tüm ev bana kaldı diye sevinçliydim
  Ta ki fazla attığım tuvalet kağıdı yüzünden klozet tıkanma yapana kadar. İlk önce kendi başıma halletmeye çalıştım olmadı sonra google amcaya girdim ve yazıyı gördüm ilk başta denemeye korktum ama denedikten sonraki o foşşş sesini hiç bir şeye değişmem çok mutluyum Teşekkürler Yasemin abla Teşekkürler foşmatik :D

 • Meltem :

  Gerçekten harikasınız akşamdan beri annemle denemediğimiz şey kalmadı kablo sokuşturduk tık yok,tel soktuk hatta daha abuk şeylerde denedik saat oldu 3ama uyuyamıyoruz son kez araştırırken sizin mucize icadınızı okudum,anneme okuttum aklına yatımı dedim yattı dedi,sizinki kadar mikemmel bi alet olmasada işimizi gördü ve mübarek yer açıldı,Allah razı olsun işiniz gücünüz rast gitsin inşş…teşekkürler

 • SELÇUK :

  Allah senden razı olsun 150 TL vermekten kurtardın beni… Sana yemek borcum oldu… Ne zaman arzu edersen emrindeyim. ;) )

  Selçuk KILAF

 • yasemin (author) :

  Selçuk Bey, teşekkür ederim, işinize yaramasına sevindim:)

 • yasemin (author) :

  Meltem, hakikaten can sıkıcı bir durum ama halletmişsiniz, sizin adınıza sevindim, annenize selamlar:)

 • Orhan Öztürk :

  Merhaba,
  Dün akşamdan beri denemediğimiz yöntem kalmamıştı.
  Tarifinizle 10 dk’da problemi çözdüm. 9dk’si aparatı yapmaya gitti tabi.
  1 dk’sı da açmaya. Foş sesi ile tıkanıklık açılınca, inanın çok sevindim.
  Çok teşekkürler.

 • ali :

  gerçekten çok teşekkür ederim işyerinde günlerdir bu sıkıntıyı yaşıyordum ilk denemede açıldı

 • Mehmet Ercan Gültekin :

  Yasemin sana ne kadar teşekkür etsem azdır bacım…Sayende sıhhi tesisatçı mafyasına 150tl ödemekten kurtuldum…2 liraya 4 tane orta boy sünger aldım nalburdan…ama çamaşır ipini unutmuşum neyse onu da evdeki kurdelerle hallettim…bağladım süngerleri plaj şemsiyesinin ucuna kurdelerle başladım yukarı aşağı…yalanım yok işe yarayacağına %1 ihtimal veriyordum ama bir umut be 150 tl bayılmadan önce bir de bunu deneyelim dedim…yukarı aşağı yukarı aşağı derken 5 dakika olmuştu hiç bir ses gelmiyordu borulardan…yok be olmayacak herhalde dedim içimden….sifonu çekip tesisatçıyı arayayım bari derken o da ne sifonu çekmemle su niagara şelalesi gibi çağlamaya başladı ve o an yaşadığım çocuksu mutluluk paha biçilemezdi…

  Allah senden 150 kere razı olsun :)

  Saol varol…senin gibi insanlara bu ülkenin ihtiyacı var kardeşim Allah yolunu daima açık etsin.Eminim şu anda çok iyi bir mühendis olarak innovative projeler peşindesindir…

  Çok ama çok teşekkürler.

  Antalya’dan Ercan.

 • yasemin (author) :

  Geçmiş olsun Mehmet Bey canınız çok yanmış anlaşılan, açılınca çok mutlu olmuşsunuz:) İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, sağlıkla kalın…

 • fatoş :

  Sevgilimin evinde bi girdim tıkandı denemediğim şey kalmadı hiç bi şey işe yaramadı ta ki bu yazıyı okuyana kadar.Allah senden razı olsun ablacım ya 30 saniye içinde düzeldi :D huzura kavuştum :D

 • Cem Cem :

  Denedik Oldu.

  Eski vileda ağzına gazete vs ile top buyukluğune doldurup poşet geçirdim. poşetin ağzını koli bandı ile bantladım. hava almaması için koli bandı daha etkili. daha sonra umutsuzca klazete soktum. pis suların içerisinde ne yaptığımı anlamadan bilmeden 3-4 kez aşağı yukarı pompalar gibi yaptım.. o da ne , foşurrr gider açıldı:)

  allah razı olsun, paramız cebimizde kaldı:)

 • tln :

  Biz de zor durumdayiz bakalim denycez yontmi :df

 • Fusun :

  Pazar günü bu kadar kötü bir olaya uyanmak kadar kötüsü yoktur herhalde..
  45 dakikalık uğraştan sonra vede oğluma bir hayli azar ,sanırım bu blogda bir ben eksiğim. Pazar günümü aydınlattınız TEŞEKKÜRLER…

 • wwwsutesisati.biz :

  150tl ödemekten kurtuldum…2 liraya 4 tane orta boy sünger aldım nalburdan…ama çamaşır ipini unutmuşum neyse onu da evdeki kurdelerle hallettim…bağladım süngerleri plaj şemsiyesinin ucuna kurdelerle başladım yukarı aşağı…yalanım yok işe yarayacağına %1 ihtimal veriyordum ama bir umut be 150 tl bayılmadan önce bir de bunu deneyelim dedim…yukarı aşağı yukarı aşağı derken 5 dakika olmuştu hiç bir ses gelmiyordu borulardan…yok be olmayacak herhalde dedim içimden….sifonu çekip tesisatçıyı arayayım bari derken o da ne sifonu çekmemle su niagara şelalesi gibi çağlamaya başladı ve o an yaşadığım çocuksu mutluluk paha biçilemezdi…

 • www.sutesisati.biz :

  150tl ödemekten kurtuldum…2 liraya 4 tane orta boy sünger aldım nalburdan…ama çamaşır ipini unutmuşum neyse onu da evdeki kurdelerle hallettim…bağladım süngerleri plaj şemsiyesinin ucuna kurdelerle başladım yukarı aşağı…yalanım yok işe yarayacağına %1 ihtimal veriyordum ama bir umut be 150 tl bayılmadan önce bir de bunu deneyelim dedim…yukarı aşağı yukarı aşağı derken 5 dakika olmuştu hiç bir ses gelmiyordu borulardan…yok be olmayacak herhalde dedim içimden….sifonu çekip tesisatçıyı arayayım bari derken o da ne sifonu çekmemle su niagara şelalesi gibi çağlamaya başladı ve o an yaşadığım çocuksu mutluluk paha biçilemezdi…

 • özlem :

  bizi çok zor bir durumdan kurtardınız bu kadar kolay olacağını tahmin etmedik teşekkürler

 • Akın :

  Arkadaş ışıldayan beynin için ailene projen için sana teşekkürler…
  Cuma gece saat 00:30 rahat bir uykuya yolculuk…. Sayende…

 • Pınar :

  Merhaba,
  Arkadaşlar öncelikle bu faydalı paylaşım için size çok teşekkür ediyorum. Geçen gün klozet blogu sifonu çekmemle birlikte klozetin içine düştü, gitti ve klozet tıkandı. Akşam gelirken aldığım açıcı hiçbir işe yaramadı ve ne yapılabilir en iyisi yarın bir tesisatçı çağırayım derken yazınız dikkatimi çekti. Açıkçası ilk okuduğumda çok da işe yarayacağını düşünmemiştim ama kaybedecek birşey yok dedim ve aynen bir sopanın ucuna poşetin içine sıkıştırdığım eski bezleri sıkıca bağladım. İşe yaradı hala inanamıyorum. Çok Teşekkürler.

 • sinan :

  Allah senden razı olsun!

 • Ezgi :

  5 kişi yaşadığımız iki katlı rum evimizdeki iki tuvalet birden tıkanınca ve denediğim tüm bilinen metodlar işe yaramayınca artık ağlamaya başlamış, klozeti bulan adama bi ton küfür yağdırıp yarın ilk iş onları ‘a la turka’ tuvalete çevirmeyi düşünürken buldum bu sayfayı. Heyecanla denedim ve oldu :) Allah once google’dan sonra da Yasemin hanımdan razı olsun…

 • serpil :

  eve gelen temizleme uzmanınım zeynebimim eşimin bütün dikkat et uyarılarına rağmen klozete kaçırdığı bezle hayatım kabusa döndü!!o sabah oğlumun tuvaletini yapıp okula gitmesiyle yeni doğan bebeğimin ağlaması ve klozetin tıkanması aynı ana denk geldi..eşime söylemem imkansızdı …ve siz imdamdıma yetişdiniz dediklerinizi aynen yaptım.ama bende bi detay var oda şu;pompaladım ama gitmedi ama sular gitti bende susuz kalmış klozete por-çöz döktüm üzerie hemen kaynar ve onun üzerinede 10 lt su ! ve foşşş …. Allah razı olsun senden müthiş icadın için ….

 • songül :

  Allah senden razı olsun gönlünde ne muradın varsa onu yaşatsın inşaallah

 • ufuk :

  110 kiloluk arkadaşım cumartesi akşamı misafirim oldu, pazar sabahı klozetim tıkandı. ben bir şey demiyorum siz anladınız.bir de çevre mühendisi tövbe tövbe. gittim 2 şişe tuzruhu, 4 şişe sıvı lavabo açıcı aldım hepsini kullandım fayda vermedi. yazınızı okuyunca, eski kot pantolonumun bir bacağını yırttım eski viledaya sarıp poşete koydum koli bandıyla sardım, uyguladım foşş ;)

 • volkan :

  Valla eşim sinirden ağlıyordu neredeyse (: Allahtan sizin yöntemi bulduk, bir rahat ettik. Teşekkür ederiz mühendis hanım.

 • Tıkanıklık Açma :

  Tıkanıklık Açma Robotla Hizmet
  Tıkanıklık Açma Ev ve işyeri inşaatlarında kullanılan tesisat borularının dayanaklılığı ileride yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırmakta çok büyük fayda sağlamaktadır. Kötü ve dayanıksız malzeme sonrası daha sık tıkanıklık sorunları ile karşılaşılmaktadır. Tıkanıklık açma işlemleri artık günümüzde eskisi gibi banyoların, mutfakların inşaat yığını haline getirilmesinden ziyade daha teknolojik ve profesyonel aletlerle yapılmaktadır. Ev hanımlarının kâbusu haline gelen borularda yaşanan tıkanıklık sorunları bu yeni uygulamalarla kâbus olmaktan çıkmıştır. İnşaat yapılırken yapılan boru tesisatları zamanla çürümekte ve yenilenme ihtiyacı duymaktadır aslında. Fakat ihmalkârlıklar ve hor kullanımlar sonucu kalorifer boruları, su boruları vs. birçok dışa atım bağlantılarında büyük sorunlarla karşı karşıya kalmaktayız. Diğer her konuda olduğu gibi bu konuda da teknolojinin gelişim sürecini takdirle ve merakla seyrediyoruz. Zaman ve insan gücünden tasarruf ettiğimiz bu yöntemler sayesinde artık hayatımızı idame ettirmek daha konforlu hale gelmiştir. Özellikle gününün çoğunu evde geçiren ve kalabalık bir aile nüfusuna sahip olan hanelerimizde yaşanan boru tıkanıklığı sorunları eski yöntemlerle yapıldığında süreli yenilenmektedir.

  Banyo Tıkanıklığı Açma
  Banyomuzu, mutfağımızı ya da tıkanıklık yaşadığımız borularımızın geçtiği her yeri bir harabe haline getirmeden nasıl borularımızdaki tıkanıklıklardan kurtulacağımıza bakacağız; öncelikle bu işlemler günümüzde çok konforlu olmasına rağmen herkes tarafından bilinçsizce yapılması pek mümkün değildir. Bu işlemlerin uzman ekipler tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü gelişmiş teknoloji ürünlerinin kullanımı belirli bir bilgi ve beceri gerektirmektedir. Bu tarz tıkanıklık açma işlemlerinin, eğitimini almış kişiler tarafından yapılması daha uygundur. Ucunda kamera olan detektörlerle sorunlu bölgeye ulaşılıyor ve detaylı olarak tam hasar tespiti yapılıyor. Özel ismiyle Kanal Açma Robotu adı verilen bu cihazlar fazlasıyla sorun sahibinin isteklerini karşılamış olmaktadır. Uzman kameralar ile tıkanıklığın yaşandığı bölge tam olarak tespit edildikten sonra uzman ekipler tarafından bölgeye müdahale edilmekte ve suyun boru içersinde akışının devam etmesi sağlanmaktadır. Boru içerisindeki tıkanıklık tespitinden sonra ilgili alana kanal açma robotları ile tazyikli su verilmekte ver boru içindeki en küçük kalıntı bile kolayca temizlenmektedir. Bunların gerçekten yok olup olmadığını ise kanal açma işleminden sonra tekrar kamera ile sağlayabiliyorlar. Böylelikle en küçük bir kalıntı bile kalmadığı için tıkanıklık açma kısa sürede kendini yenilemiyor. Bu teknolojik yöntemi kullananların fazlasıyla memnun olduğu ve bu piyasada bu aletlerin çığır açtığı düşüncesi yaygındır. Bize de teknolojinin nimetlerinden faydalanmak düşüyor. Eskiden yapılan klasik yöntemlerle bir süre sonra tıkanıklık kendini yenilemekteydi. Gelişen teknoloji bu alanda da bize kendisini göstererek çok büyük fayda sağlamıştır. Bu işlemler bütün boru tıkanıklıklarında (kalorifer borusu, su borusu,) kullanılmaktadır. Her gün aktif olarak yaşamımızı idame ettiğimiz evlerimizde veya işyerlerimizde sık sık boru tıkanıklıkları ile ilgili problemler yaşamaktayız. Gerek inşaat kalıntılarından dolayı olan tıkanıklıklar gerekse kışın fazla soğuk olması sebebi ile boruların içindeki suyun donması ve donma sonrası bekleyen suyun boruya verdiği zararlar gerçekten ciddi problemler açmaktadır. Yapılması gereken bilinçli bir şekilde destek alıp süreklilik arz eden bu durumun önüne geçmektir.

  Tıkanıklık Nasıl Açılır
  En büyük tıkanıklık sorunu yaşanan bölge aslında klozet borularıdır. Genelde özensiz klozet kullanımından (tuvalet kâğıtlarının klozete atılması ve kolay erimeyen katkı maddelerinin kullanımı)kaynaklanan bu durum gelişmiş yöntemlerle artık bir sıkıntı olmaktan çıkıyor. Sene boyunca aralıklı sürelerle kontrol edilmesi gereken bir diğer işlem ise kışın çok fazla kullandığımız kalorifer borularıdır. Bu kontrolleri ve tıkanıklık açma işlemini rutin olarak yaparsak daha fazla ısı elde ederiz aslında. Boru içersinde suyun hızlı dolaşımını sağlamak hem borularımızı rahatlatır hem de daha fazla ısınmamızı sağlar. Kalorifer borularının tıkanması sonucu oluşan büyük sorunlar yine uzman ekipler tarafından profesyonel aletler ile çok kısa sürede çözülmektedir. Detektör sayesinde sorun kısa sürede tespit edilmekte ve tam olarak nokta atışı ile problem uzman temsilciler tarafından giderilmektedir.
  Bu işi gerçekten ustalıkla yapan firmalar mevcut. Dilediğiniz zaman tek bir telefon ile yada internet üzerinden online işlem ile şirketlere ulaşıp aynı gün işleminizi yaptırmanız mümkün. Ödemelerde de birçok kolaylık sağlayan bu siteler sayesinde evinizde ekstra hiçbir hazırlık yapmadan, eviniz inşaat yığını haline gelmeden kolay ve etkin yöntemlerle tıkalı borularınızın açılması sağlanacaktır. Size bu konu ile ilgili önerim tıkanmalara mahal vermeden rutin olarak kendinizce gerekli kontrolleri yaptırmanız olacaktır.

  Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

  Tıkanıklık açma için herzaman arıyabilirsiniz Tuvalet tıkanıklığı Açma sorunu yaşıyorsunuz bu tip sorunlar malesef yapılarımızı kirletmektedir bu elimizde olmasada evimizdeki su sayaçlarımızı kapatmamız gerekmektedir aksi taktirde sorun büyebilir etraf çok fazla kirlenebilir tıkanıklık açma artık çok soz degil eski yöntem ile kırmadan tıkanıklıkaçma mümkün değildi bu artık kolay ve pratik çözümler sunulmaktadır kırmadan tıkanıklık açma % 100 kesin çüzüm robot makine ile tuvalet tıkanıklığı açma kalıcı ve temiz ve pratik bir şekilde sonuç vermektedir lavabo tıkanıklığı açma aynı sorun aynı şekilde kolay çözüm pimaş tıkanıklığı açma konusunda deneyimli ekibimiz banyo tıkanıklığı açma ve klozet tıkanıklığı açma gibi sorunlarını ortadan kaldırdı robot makine ile kırmadan dökmeden tıkalı tuvalet,klozet,lavabo veya banyo mutfak gibi bölümlerde kırmadan robot ile tıkanıklığı açma sorunları hakında kapsamlı bilgi ve deneyimli ekiler ile sorunları kalıcı ve kaliteli sunmaktadır.

 • makgunes :

  Merhaba valla sizin bu yöntemi denemedim çünki elimde plastik bir pompa zaten vardı.Zaten sorunumuz sıvı atık gidip katı atığın zor gitmesiydi pompa yardımıyla zor göneriyorduk elime poşeti giydirdim elimi sokarak aldım napalım evliyiz 100 150 tlye tsisacıya açtıramam eğer benim gibi tuvaletiniz gidiyorda zor gidiyorsa bu yöntem işe yaramaz
  ginede teşekkürler

 • merve :

  bizim klozetten senfonik sesler çıkardı.2gündür gelmez olmuştu.haliyle su seviyeside git gide artıyordu.gecenin bu saatinde kara kara tesisatçılara bakınırken yüzyılın icadınızla karşılaştım. önce büyük bir davul sesi.sonra o da nesi tertemiz sular eşliğinde senfoni orkestramız geri döndü.Siz Türkiye’nin gururu en büyük mühendis hanımına binlerce kere teşekkürlerimizi gönderiyoruz:)

 • Gökhan :

  valla helal olsun aklına sağlık . tuz ruhu 5 adet, acıcılar 6 adet ,peroksit 5 lt ,asit 5lt bolsu 6 saat boşa uğraşma açılmıyor açılmıyor.yazını okudum uygulama 2 ileri 2geri açıldı.artık rahat ça uyuyabilirim.
  hayatta başarılar.

 • Murat :

  Allah ‘ın sopası yok ama bu sopadan dönme pompayı bir deneyeceğim başka çare kalmadı… :(

 • Filiz :

  Süpersiniz çok teşekkürler denemediğimiz yöntem kalmamıştı başaramadık ama sizin yöntemle bir kerede açıldı bizde eski viladayı içine eski bez parçalarıile poşete bağladık koli bantı ile iyice yapıştırdık pompa olarak kullandık hemen açıldı tekrar verdiğiniz fikir için teşekkürler

 • Yakup :

  Aklınıza sağlık. Gerçekten işe yaradı. Şaka gibi. 1 dakika sürmedi. Viledaya poşet geçirip yaptım.

 • Osman :

  Yasemin hanım,
  Kesinlikle çalışıyor,
  1 saat boyunca ilkel poşet eldivenlerle yaptığım beyhude uğraşlardan sonra pes etmek üzereyken Google sayesinde yazınıza ulaştım.
  Patenti size ait asrın icadını 5 dakikada eski vileda ile yaptım.
  Yalnız uygulamayı çok bastırıp çekerek ilk başta yanlış uyguladım.
  Eşimin müdahelesi ile hızlı hareketlerle en fazla 4-5 harekette o final akış sesini duyduk.
  Beni zor bir durumdan kurtardı,ne diyelim Allah razı olsun,pratik zekalı mühendislerden.
  Size binlerce teşekkür,nice başarılara.
  Hayatı yazınızda anlattığını neşe ile yaşamanız temennisi ile.
  Baküden gıda mühendisi

 • enis :

  allah bin kere razı olsun sizden.sizi tanımıyorum ama allah ne muradınız varsa versin.sayenizde 4 günlük ne yaptıysam olmayan kabusumdan kurtuldum.tamda tesisatçı çağırmayı düşünürken girdiğim internette tesadüfen buldum yazınızı.para vermeden haloldu.çok teşşekürler.

 • bilal :

  kardeşim gerçekten haklı çıktın çok teşekkür ederim bizi büyük bir dertten kurtardın allah razı olsun

 • tugbatugba :

  hay Allah razı olsun saatlerdir uğraşıyorum gecenin bu saatinde hatta sabah olmuş artık ühüüü…. bir vakumda iş çözüldüüü :D

 • Omur :

  Cok iii yaaa 4 yildir insanlar tesekkur edio bende edim arabistandaki tuvaletiminactimmm saol

 • mustafasahin :

  BİZİMDE BAŞIMIZA KLOZET TIKANMASI OLAYI GELDİ,SİFON ÇEKTİK FALAN HATTA 1.5METRELİK SULAMA HORTUMUYLA UĞRAŞTIM VE ÜFLEDİM DAHA DA TIKANTI SONRA İNTERNETE BAKMAK AKLIMA GELDİ SİZİN PROJENİZİ OKUDUM, DENEDİM SONUÇ MÜKEMMEL EŞİMLE NASIL SEVİNDİK ANLATAMAM,SİZDEN ALLAH RAZI OLSUN BÖYLE BİR SORUNLA KARŞILAŞANLAR MUTLAKA DENEMELİ!

 • Fatih :

  Allah razı olsun bu rezillikten kurtardın beni ellerinden öperim :) )

 • cem :

  3 gündür tıkalı klozeti sayende 3 dakikada açtım. çook teşekkür ederim tam umutlarım tükenmişken

 • Arif asdsadasd :

  ev arkadaşımın bol tuvalet kağıdı kullanma huyundan tıkanmaya adım adım yaklaşan ve arada uyarı atışında bulunan klozetimiz bugün itibarıyla tıkandı…ve eleman suçu bana yıkmaya çalıştı(tabiki esprili bi dille).ben de esprili bi dille onun tıkadığını belirttikten sonra internette çözümler aramaya başladım…sizin icadınızı gördüm ve terasımız da bulunan malzemelerle icadınızdan bi adet de ben yaptım…ve sonuç aldım…teşekkürler…

 • Ahmet :

  Kesin sonuç deneyin halledin :)

 • yigit :

  Mehabalar inanın sabahtan beri uğrasıyorum klozetin tıkanıklığını açamadım ama internetten bakıyım dedim bu uygulamayı yaptım ve açıldı şu anda inanılmaz bir mutluluk yaşıyorum. Teşekkür ederimmm :) )

 • leyla :

  Size neee kadar teşekkur etsem az :D eski bi viledaya 2 kat bim poşeti bağlayıp 2-3 kere ileri geri pompaladık mı tamam :D o kadar çok insanın hayır duasını aldınız ve ben de onlardan biriyim

 • MÜGE :

  Yaklaşık 1 saat önce yönteminizi denedik ve sizi yetiştirenlere, üniversitenize, mesleğinizi bu kadar verimli kullanmanızdaki başarınıza helal olsun başka bir şey diyemiyoruz :) )) inşallah yine insanlara çok yarayan bir de üstüne size de maddi manevi daha çok yarayacak bir icat daha geliştirirsiniz :) sevgiler,

 • aziz :

  İlk denemede Operasyon tamam.. Herkese bu yöntemi tavsiye ediyorum
  Çok tşk.ler

 • dilek :

  Ay super bi fikirmis 2 gundur dert olduydu icime gercekten ise yariyo tesekkurler

 • tuvalet tıkanıklığı :

  Dedikleriniz işe yaradı teşekkürler, mühendis olunca insan, her soruna çözüm olabiliyor, teşekkürler.

 • Komik :

  gece gece burnum tikandi ve acmak icin birseyler ariyordum, burun tikanikligindan, tuvalet tikanikligina nasil gectim bende bilmiyorum, ama bi sorum olacak burnum icinde bu yontemi denesem acilirmi acaba.kürdanin ucuna dolasam bende nasil fikir:)))))))

 • ayçe aras :

  Yasemin hanım çok ama çok teşekkür ederiz ailecek çok büyük bir stresten kurtardiniz bizi beş günün sonnunda yazınızı okuyup uyguladk ve sonuç mükemmel ;) hiç bu kadar sevinmemistim tekrar teşekkür ederiz

 • özgür :

  yok böyle bir icat . 5 dakikada hazırladım ve tuvaletin açıkması 10 saniye sürmedi :D çok teşekkürler. gecenin bu vakti kurtardınız beni :)

 • Betül :

  3 saattir uğraşıyorum ama nafile kimya mühendisiyim
  kendimce klozetle kimyasal savas cikardim ama
  sonuc 0 sonra
  bi de molla google a danisim dedim baktim Yasemin
  hanimin yontemi .deneyim ne kaybederim dedim vee
  Mükemmel fossmatik (kesinlikle patent almalisiniz)
  2dakika sürdü Cook Teşekkür ler Allah razı olsun

 • metal su :

  değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için sonsuz teşekkür ederim.

 • Umay :

  Yıllar sonra bile işe yarayan kesin çözüm. Sabah 9dan beri uğraşıyoruz olmadı. Dediğiniz gibi kettle kettle kaynar su klorak falan hikaye, full manuel pompa şahane! Beş dakika sürdü sadece. Evde kimse inanamadı :D

 • Reyhan :

  Yabancı bir ülkede kaldığım evde başıma gelebilecek en kötü şey ve de ilk defa oldu ne yapacağımı şaşırdım ve çaresizce aklıma internete girip bakmak geldi ve nasıl olduysa onca tuvaleti şöyle açarız böyle açarız reklamları arasında bu yazınıza ulaştım ve daha önce seyretmiş olduğum 3 İdiot filminde gördüğüm o zekanın bir benzerine de burada rastladım. Gerçekten sizi tebrik ediyorum ve böyle bir ürünü tasarlayıp biran önce piyasaya çıkarmanızı bekliyorum. Tekrar tekrar teşekkürler…

 • aslı :

  Bu gün hayatımızı kurtardınız … Tıkanıklığı açmak 1dk bile sürmedi
  teşekkürler

 • mustafa :

  çok sağolun üç gündür tıkanık olan klozeti yönteminizle şu anda açtım. Allah razı olsun vallahi.

 • Jasmine :

  b*k taşan tuvaleti ne yaptıysak açamadık. internetten araştırırken sizin bu devasa buluşunuzu gördük. Hiç mi hiç inanmadım açılacağına ve büyük bi isteksizlikle yaptım derken su denen bişey kalmadı ve şuann pırıl pırılll . Allah razı olsun adaşım Yasemin Hanımmm

 • ayfer :

  Şaka gibi…inanmıyorum..bütün gün uğraştım olmadı.. Bir sürü ilaç kullandık olmadı..artı eşimi de ikna için uğraşmak da çabası…sonunda yorumları okuttum…iki dakikada yaptık ..küçük bir sopa vardı evde ..boya karıştırmak için kullandığımız onu kullandık.. Valla 5 saniye sürdü.. Yasasinnnn….teşekkür ederiz..supersiniz

 • Ahmet A. :

  Cok tesekkurler. Tek hamlede cozuldu.
  Evdekilere de anlattim hikayeyi, giyaben cok mutesekkir oldular. Sagol. :)

 • nurten :

  2009 da yazılan bır yazıyı hemde hıc olası gorunmeyen sadece cok tatlı bır uslupla yazılmıs onerıyı gordugumde denemekten ne cıkar deyıpde basladıgım ve suyun gıttıgını gordugumde ınanılmaz mutlu oldugum bu paylasım ıcın bende teşekkuru borc bılırım.Saygılar

 • Tolga :

  Muhtesem muhtesem muhtesem yasemin bizi bir aile faciasindan kurtardin allah razi olsun

 • evin :

  çok teşekkürler, başka bir ülkede tanımadığım insanların evinde başıma geldi, yaklaşık iki-üç saatlik bir çabanın sonunda sayenizde halloldu.

 • bahar :

  Bende ise yaramadi anca basindan assagi pislik olsun ustum basin ev ocak lagim kokisu oldi emek verene yinede tesekkurler

 • bahar :

  Bu arada icadiniza haksizlik etmeyim sorun belki iki tane klozetin ayni gidri kullanmasi olabilir bunlar birbirine cok Yakin oldugundan (eryaman sarigulu hangi mal yaptiysa) birinden itiyorum digerine kaciyo bklar ondan kovaliyorum berikine kaciyor burdan eryaman sarigul evlerini yapan ustun zekaya ve Parisvari Kira toplayan yore evsahiplerine hediyem olsun

 • Abdullah :

  Size ne kadar teşekkür etsem azdır çok işime yaradı büyük bir sıkıntıdan kurtu
  ldum

 • Ömer faruk bozkurt :

  arkadaslar uyguladım 2 kere git gel foşşşşşşşş çook tesekkurler

 • Ömer faruk bozkurt :

  Çok teşekkürler nasıl yapacağımı kara kara düşünürken aynen dediğinizi yaptım,bir iki ve o muhteşem ses foşşşşşş

 • hanife33 :

  bu kadar yorumu okuduktan sonra benim sorunumu da çözeceğine inandım ve işe yaradı.diğer arkadaşlar gibi fazla uğraşmadım sayenizde..teşekkürler…

 • coskun :

  Tesekkur ederim hayatimizi kurtardiniz. Oglumun gozundu kahraman oldum. Saygilar

 • Çağdaş :

  Avusturya’ da yaşıyorum, bizim tuvaletler azıcık farklı, gider kısmı ön tarafta ve normal pompa oturmuyor oraya ne yazık ki , 2 saat önce ev arkadaşımın sinirlenmiş halde tuvalette görünce bir baktım ki bizim tuvalet tepeleme dolu, diğer yöntemleri deneyip başarısız olduktan sonra çaresiz halde kara kara düşünürken bu yazıyı gördüm ve uyguladım, sonuç müthiş ! Çok teşekkür ederiz, 750 lira (evet doğru okudunuz) tesisatçı parasından kurtardınız bizi.

 • Güray Tonguç :

  Merhaba, yönteminizi denedim ve diğer yorumlarda bahsedildiği gibi işe yaradı, çok teşekkürler.
  Atatürk görse, beni Türk mühendislerine emanet ediniz derdi herhalde :-) .

 • hayal saticisi :

  vallahi ise yaradi tesekkurler

 • Hidayet :

  Gercekten yararli bir bilgi. Teşekkürler. Direk çözüyor sıkıntı yi.Fossss sesini duruyorsunuz. ;) Bir adet sopa, değnek birde poşet ve icine konulacak malzeme (gaEte, bebek bezi vs) o kadar. Tekrardan Teşekkürler.

 • Şennur :

  Teşekkürler arkadaşım .350tl paradan kurtuldum.Allah razı olsun yazdığın için

 • tesekkurler:) :

  Yasemin pompası diye eşe dosta tavsiye edicem.sonuç mükemmel,ip yerine koli bandı kullanmak dışında orjinaline sadık kaldım.teşekkürler

 • Engin Deniz :

  Perşembe gününden beri tıkalı olan tuvaletimiz, evet bayabi üşengeç bi adamım, pazar günümüz mahvolmasın diye ne yapıp edip bu işi çözmem gerektiğini idrak etmem ile çözüm arayışına gittim. En üstteki blog sayfası sizinkiydi ve çözüm yolu gazete parçaları ile olmasa da eski bir çarşafı kullanarak işe yaradı. 150tl den kurtulmanın ferahlıı ve tuvaletemi rahat rahat kullanabilecek olmanın ayrı bir sevinci ile pazar günümün kalan saatlerini mutlu bir şekilde geçirebileceğim. Çok teşekkürler. Sevgiler.

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!