Ana Sayfa » Dersler

Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı

22 Nisan 2010 3 Yorum

Bu dönem deprem mühendisliği ile ilgili üç ders alıyorum. Favori dersimi söylemeye gerek yok, elbette ki ‘yapı dinamiği’. Bunun dışında Fundamentals of Earthquake Engineering dersine de devam ediyorum fakat nedense dönem başından beri bu dersten pek verim sağlayamadık. Diğer ders ise Zekai Celep Hoca’dan aldığım Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı. Zekai Hoca’yı çok beğeniyorum, zamanında gelir, dersini anlatır, katılım bekler, sorular sorar, kısacası öğretmek için gayret gösterir. Dersi aldığıma da memnunum çünkü bir çok şey öğrendim. Gerçi diğer bir takım yata yata geçmelik seçmeli derslere göre ödevi, sınavı derken biraz zorlayabilir. Ama mutlaka işinize yarayacaktır. Aşağıya bazı sınav sorularını ve dün akşam bir kaç saat uğraştığım ödev çözümünü de ekliyorum.
Kutlu Darılmaz Hoca’ya ait tek katlı basit bir çerçeveye ait örnek soru çözümü;


DDYT-sınav-2007

DDYT-sınav-2008

DDYT-sınav-2009

DDYT-sınav-2006

DDYT-sınav-mayıs2008

DDYT-sınav-mayıs2009

DDYT-sınav-2000

DDYT-sınav-nisan2009

DDYT-sınav-mart2010

DDYT-ödev-2010

3 Yorum »

 • ali :

  size çok tesekkür ederim.

 • ezgi :

  aynı dersi bende alıyorum.hesap yöntemleriyle ilgili kısa özet şeklinde notunuz var mı? paylaşırsanız size çok teşekkür ederim..

 • gizem :

  sayısaldan anlamak ve sayısal bir bölüm okumak, okurkende sıkılıp belli bi senede bırakmamak nasıl bir duygu hiç öğrenemeyeceğim.
  sırf bu yüzden yani sadece sözelden anladığım için istediğim bölümlere giremedim. çok üzülüyorm

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!