Ana Sayfa » Anasayfa2, Dersler

İnşaat Jeolojisi Ödevi – Akdağlar Madencilik AŞ. Kırmataş Ocağı İncelemesi

16 Ağustos 2009 10 Yorum

yasemin

İnşaat Jeolojisi dersini almamın üzerinden neredeyse 1 yıl geçti. Bu yazıyı yazmakta geç kaldım ama olsun. Güzel olduğuna inandığım bir ödev hazırlamıştım. Hocamız Hulusi Tolga Yalçın da öyle düşünmüş olacak ki söylemesi ayıp sınıfta AA verdiği iki kişiden biri de bendim :P Maksat öğrenci arkadaşlar da faydalansın:) Yazının altına ödevle ilgili dosyaları ve fotoğrafları ekleyeceğim. Ama öncesinde Akdağlar Madencilik’te Maden Müh. Faruk Örücü Bey ile gerçekleştirdiğimiz teknik geziden bahsedeyim :
Her dönem olduğu gibi benim aldığım dönemde de inşaat jeolojisi dersinin, final notuna etkisi büyük olan bir ödevi vardı. Hocalarımız bizden bir çimento fabrikası ya da bir agrega üretim tesisine gidip üretim ile ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlamamızı istemişlerdi. Aslında daha bir çok konu vardı da benim aklımda kalanlar bunlar. Biz de Gökçe ile çok bilindik bazı firmalara telefon edip randevu istedik fakat bize cevap dahi vermediler. En sonunda Akdağlar Madencilik’e ait agrega üretim tesisinde ödev yapan bir arkadaştan, firmanın öğrencilere çok ilgili davrandığını öğrendik. Biz de isteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü diyerekten hemen telefona sarıldık. Ne kadar şanslıydık ki karşımıza halden anlayan genç bir mühendis çıktı. Onca işinin arasında bizimle ilgilendi ve sorduğumuz tüm sorulara cevap verdi. Geç oldu ama kendisine de bu vesile ile tekrar teşekkür etmek istiyorum. Artık kusura bakmasın, yazımı okuyan İtü öğrencileri aynı ödev için kapısını aşındırırsa ve selamımı söylerse sanırım o gün bizi kabul ettiğine pişman olacaktır :)
ismakinalarıagrega üretimiakdaglarMadencilik

AKDAĞLAR MADENCİLİK AŞ. KIRMATAŞ OCAĞI İNCELEMESİ

Adres: Cendere Cad. Topyolu Sok. No: 80

Ayazağa Köyü, Şişli-İstanbul

web: http://www.akdaglar.com.tr

10 Yorum »

 • Mustafa :

  Merhaba Yasemin paylaşımların için teşekkür ederim. Bu dönem bizde inşaat jeolojisi ödevi yapıcaz, fikir sahibi olmamız için ödevin örneği varsa paylaşabilir misin?

 • yasemin (author) :

  Uzunca bir süre paylaştım ama herkes aynen kullanıyor öyle olunca da, ben de linki kaldırdım. Hiç değilse üzerine adımı ekleyim de öyle yayınlayım diyorum :) )

 • Gökalp :

  Yaa yasemin yap bi güzellik :D DD

 • yasemin (author) :

  oldu alın kullanın sonra da sayfamı bi daha ziyaret etmeyin, kimseye de önermeyin oldu mu :( neyse büyüklük bende kalsın :P ekledim dosyayı hiç değilse az değiştirin, sorumluluk kabul etmiyorum :)

 • Gökalp :

  Sen hiç merak etme, kendin bile tanıyamayacksın ödevini :D D

 • Mustafa :

  Tesekkürler Yasemin ödevin bize gerçekten yardımı olucak.

 • Mustafa :

  aaaaa bu ödevi bize asistan derste örnek ödevler arasında göstermisti :D

 • Mustafa :

  ödevi teslim ettik, yardımların için tekrar teşekkür ederim.

 • zeyn :

  merhaba paylaştıkların için teşekkür ederim, bir arada hatta, bu hafta sana zahmet zemin mekaniği notlarınıda paylaşsan süper olacak:p

 • Faruk Örücü :

  Arkadaşlar ocağımız ve tesislerimiz tüm öğrencilere açık. Bekleriz

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!