Ana Sayfa » Anasayfa2, Dersler

MAK214E Engineering Materials

27 Mart 2010 11 Yorum

Geçtiğimiz hafta ufak sıyrıklarla atlattığım malzeme sınavının ardından hemen her gün notlarımı sayfaya eklemeyi düşünüyorum ama elim değmedi. Bu sabah kalktığımdan beri (tamam sabah değil öğlen kalktım) önce karayolu projesi sonra engineering materials ödevi derken yine akşam oldu. Pazartesi günü dananın kuyruğunun kopacağı yapı statiği sınavına ise 48 saatten az kaldı. Bu arada çözülmesi gereken 4. dereceden hiperstatik sistem hala masada yatarken, foundation engineering sınavından ve ödevinden bahis dahi etmiyorum. İşte bu sebeplerden bu haftasonu eve de gidemedim, burada çakılı kaldım.

Gel gelelim Engineering materials dersine. Dönem başından beri her pazartesi sabahı gözlerimi bu derste açıyorum. Konuları bir anlasam çok sevecekmişim gibi geliyor ama ikide bir hoca MAL201 dersinde bunları gördünüz demiyor mu? İşte o lafı duyunca benim kayış kopuyor. Ben MAL201 dersini inşaat fakültesinde alıp AA ile geçmiştim güya ama meğer ne değişik şeyler görmüşüz. Bizim için varsa yoksa çimento, agrega, beton :) ama makina fakültesinde işler biraz değişik yürüyormuş, geç anladım. Bu derste tek isteğim sınıftakilerle aramdaki bu farkın dönem sonunda notuma olabildiğince az yansıması. Bu arada ders 2.5 kredi ama maşallah her hafta elle yazılması gereken raporları, ödevleri derken insana kan kusturuyor. Ama  dersi  Celalettin Ergun’dan almış olmam çok iyi oldu. Bence çok harika bir insan, diğer sınıflarla kıyaslayınca şansıma inanamıyorum. Çok da yorum yapmak istemiyorum neme lazım bitmez bu okul yoksa :) )

Aşağıya bizim hocanın notlarını falan koyuyorum, bir de ödevleri ekleyeceğim. Şimdilik cevaplar yok üzgünüm tamamlanınca onları da eklerim belki….

Dictionary 1

Dictionary 2

Dictionary 3

Dictionary 4

Dictionary 5

Dictionary 6

Dictionary 7

Dictionary 8

1. Sunum

2. Sunum

3. Sunum

4. Sunum

5. Sunum

6. Sunum

7. Sunum

Homework 1-2

Homework 3

Engineering Materials Homework 1-2-3

Brittle Fracture and Impact Tests

11 Yorum »

 • furkan :

  Selamlar, sitenden yeni haberim oldu. Çok faydalı bir site olmuş. Bu tarz sitelerin sayısının arttığını görmek hem sevindiriyor, hem de aynı yönde teşvik edici oluyor.

  Engineering dersindeki diğer ödevleri, sınavları ve cevaplardan da elinde olanları paylaşırsan çok sevinirim.

  Başarılar dilerim

 • sdafsfsdf :

  aa bizim sınıftan biri. zordur makine niye geldin çap yaptın =) sen şu hep en solda en önde oturan kız mısın?

 • yasemin (author) :

  evet sanırım benim, benden başka inşaatçı yok zaten sınıfta…

 • sdafsfsdf :

  inşaatçı değil de sınıfta 2 çapçı kız var :) güzel bir günlük olmuş genelde kızlar pek ilgilenmez, daha doğrusu haberleri yoktur böyle şeylerden. adsense’den de haberin olduğuna göre webmaster kelimesine pek yabancı değilsin.

 • yasemin (author) :

  Zaten kaç kız var ki :) Bazı sabahlar tek kız ben oluyorum, sonradan bir kaç kişi daha geliyor. Blogumu beğenmene sevindim, ara sıra yazıyorum işte, pek profesyonelce olmasa da. Bu arada 2. vize çok berbat geçti, merak ediyorum sadece benim için mi öyleydi?

 • sdafsfsdf :

  yok herkesin berbattı, çanda 30-35 arası olur. nerede kıyıda köşede ufacık bir şey var gidip onu sormuşlar. zaten çok kırıyorlar. ama celalettin iyidir hatta en iyisidir, benim vize ortalamam malzemede(mal201) 35′ti cb verdi, ama seni tanıması, ismini öğrenmesi önemli. seni tanıdıktan sonra ister derse 10′da gel, ister derste hiç susma tek ses etmez :)

 • yasemin (author) :

  Umarım dediğin gibi olur, o kadar ders notunu okuduk yine de beklemediğim şeyler çıktı sınavda. İnşallah dediğin gibi olur, benim de tek ümidim Celaletdin Hoca’dan dersi almış olmam. Sana da başarılar dilerim…

 • sdafsfsdf :

  teşekkürler, finale sıkı çalış, yüksek yapar millet finalde :)

 • xyz :

  yaw arkadaş ben mi hoca konusunda çok seçiciyim yoksa celalettin hoca mi sonradan bozdu anlamadım gitti. şu an Celalettin hocadan alıyorum dersi bence öyle ahım şahım bir şeyi yok hocanın. Tamam kabul ediyorum berbat bir hoca değil ama sizin söyledğiniz kadar da yok. (hocam sen kusura bakma doğruya doğru :( )
  yoksa Mehmet Demirkol dan sonra mi bana öyle geldi bilmiyorumki ?!!

 • emre :

  mehmet demirkoladan sonra hiç birşey eskisi gibi olmıycak bunu kabullen ve sessizce aç slayları oku :) site mukkemmel cok faydalı bu arada tesekurler bu çaba için.

 • Halil :

  tşkler .

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!