Ana Sayfa » Genel

Maslak'ta Bahar

14 Nisan 2008 7 Yorum

itu-maslak.JPG

Bugün günlerden Pazar, daha doğrusu pazardı. Benim için iyi değerlendirilmemiş ama dinlendirici bir gün oldu. Dünki fizik vizelerinden sonra en azından biraz kafa dinlemiş oldum, biraz çimlerde yürüdüm fotoğraf çektim, bol bol tembellik yaptım bir de öğleye kadar uyudumJ Baharın geldiğini bugün gerçekten hissettim. Hava oldukça ısınmış, artık t-shirt ile dolaşmak üşütmüyor. Ağaçlar çiçek açmış, her yer papatya, bir de kavaklardan gelen pamuk gibi şeyler olmasa ne iyi olacak. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim. Kendime de hastayım doğrusu, ne kadar da yetenekliyim yazı yazma konusundaL Başkalarının bloglarına bakıyorum bir de kendime, yok olmuyor ben yazı yazma özürlüsüyüm sanırım, Tanrı vergisi bir yeteneksizlik bir yontulmamışlık almış başını gidiyor. Hiç değilse okuduğum onca kitaptan da mı bir şey kapmadım anlamıyorum. İyi ki kazara yazar falan olmamışım Bir de avukat, yapamayacağım iki meslek sanırım. Konuyu da bir güzel dağıttıktan sonra artık yatsam iyi olacak, ama ondan önce bu yazıyı bitirip, yayınlayıp öyle yatmak istiyorum.Yarın gene yoğun bir hafta başlayacak. Uğur Hoca’nın dersine yetişebilmek için koşarak güne başlayacağım. Sonra Maçka’da dersim var. İşte bugün çektiğim fotoğraflardan birkaçı;

maslak-itu.JPGbahar1.JPGitu.JPGmaslak.JPG

7 Yorum »

 • Hüseyin -neXus- :

  fotoğraftaki yerler ne güzel yerler :) güzel bir pazarmış anladığım kadarıyla..

  yazılarında bir problem yok bence, niye öyle dedin anlamadım.. bir de; burası senin blogun, nasıl istersen öyle yazarsın.. kötü veya iyi, yazmak lazım.. yazmaya devam..

 • Darius Maneng :

  Maslağın bu güzel fotoğrafları için teşekkürler. Uzun zaman olmuştu Maslağı böyle görmeyeli.. Sınavlarda da başarılar dilerim. Ama esas söylemek istediğim yazı yazmak hakkında tabii ki. Çünkü yukardaki yazı aslında ne Maslak ne bahar ne de sınavlarla ilgili.. İnsan yukardaki yazıyı okuyunca aklında sadece “yazı yazamıyorum” kelimeleri kalıyor.. Oysa, bundan önceki konularda (kendisiyle ilgili olmayan konularda) Yasemin çok güzel yazılar ortaya çıkarmıştı. Biraz bu konuyla ilgili küstahlık yapayım izninizle :)
  Bence sorun konunun Yasemin’le ilgili olup olmadığıyla ilgili. Yani kendini gerçekten anlatıp anlatmak istemediğiyle ilgili. Bahar ve yeniden doğuşla ilgili cümlelerle başlamış, yemyeşil çimenlerde dolaşmakla devam etmiş vee.. Ve’si yok! Tam da zurnanın zırt dediği yerde, yani bu cümlelerden hemen sonra gelmesi gereken “hissettikleri” ve “düşündükleri” safhasını yazmaya gelince sıra… “Olmuyor, olmuyor, istediğim gibi olmuyor!”..
  Yazıyla anlatmaya çekindiği şeyleri belki fotoğraflarında aramalı kimbilir? Mesela, en tepedeki fotoğraf oldukça ilginç. Arka planda yüksek gökdelenler ve önde çimenlerin arasından yükselmiş tek bir çiçek. Yazıyı yazanın mimar-mühendis olduğunu adının da Yasemin olduğunu akla getirince oldukça ilginç geliyor bana. Bazen sadece biraz daha dikkatli bakmak gerek bence. Fotoğraf çekerken aslında anlatmayı istediğimizden daha fazlasını anlatmış olabiliriz.

 • Batuhan Doğu :

  ama yazıların çok güzel …. =)

 • ufuk :

  itü ve kış kelimeleri yanyana ne kadar itici, soğuk, çekilmez geliyosa itü ve bahar kelimeleri de bir okadar sıcak, eğlenceli, hareketli geliyor bana. Bütün kampüs yemyeşil , ağaçlar, festivaller, şenlikler… Bu sene hiç tadını çıkarıp keyfini süremesem de maslak baharda bi başka oluyor..

 • archadian (author) :

  Size (Darius Maneng)cevap yazmakta geciktiğimin farkındayım. Blogumun devamlı takipçisine ayıp ettim doğrusu. Cesaretlendirici sözler için teşekkür ederim. Fotoğraftan bahsetmişken, fotoğrafta anlatılmak isteneni anlamak için görmesini bilen gözler gerekir bence. Hernekadar digital bir makine ile özensizce çekilmişse de ben de sevdim o kareyi.

 • ZehirliÖrümcek :

  Ben hiç sevmem pazar günlerini!Evde temizlik falan oluyo,o odadan bu odaya kovalıyolar falan :)

  İl foto çok harika;Papatya ve arkada şehir!Mükemmel bir fotoğraf!Bence hemen lisasnla veya onun gibi birşey yap :)

 • Miray :

  iyiki bahar geldi. hoş geldi. içim açıldı. ve bugün pazar. gidip gezmeliyim. güneş gözlüğümü ve tişörtümü alıp güneşlenmeliyim. bu arada bu resmi sen çektin sanırım. gayet hoş durmuş.

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!