Ana Sayfa » Anasayfa2, Dersler

Hidroloji / Hydrology Ders Notları – Uygulamalar

1 Mart 2010 10 Yorum

Nihayet bu dönem hidroloji dersi için programımda bir boşluk buldum ve aldım. Böylelikle su derslerimden birinden daha kısmetse kurtulacağım :) Maalesef programıma öylesi denk geldiği için bir de İngilizce olarak aldım. Ama problem değil, dersler de keyifli geçiyor. Tabi bunun nedeni benim hidroloji’ye olan aşırı ilgim olmasa gerek. Dersi beraber aldığım bazı arkadaşlarla hem geyik yapıyoruz hem de tuhaf ama dersi takip ediyoruz, kitapta önemli yerlerin altını çiziyoruz. Keşke uygulamalar için de aynı şeyi söyleyebilseydim. Asistanımızın sanırım her perşembe Karadeniz’de gemileri batıyor ya da kedisi falan ölüyor. Bir cenazeden gelmiş ifade ile bizim de moral katsayımızı sıfırlıyor. Neyse ki uygulamaları ve çözümlerini Gökçe’den almıştım. Bir bakıma bu yazıyı yazma sebebim de bu uygulamalar. Elimdeki arşivi kıskanan arkadaşım Murat benden paylaşmamı istedi :) Bakalım elimde ne var ne yok ekleyeyim….

Uygulama 1
Uygulama 1 çözüm

Uygulama 2
Uygulama 2 çözüm

Uygulama 3
Uygulama 3 çözüm

Uygulama 4
Uygulama 4 çözüm

Uygulama 5
Uygulama 5 çözüm

Uygulama 6
Uygulama 6 çözüm

Uygulama 7
Uygulama 7çözüm

Uygulama 8
Uygulama 8 çözüm

10 Yorum »

 • murat :

  teşekkür ederim yasemin beni kırmayıp eklediğin için maksat herkes faydalansın di mi :) bi de çok kıskancım ya :)

 • yasemin (author) :

  Önemli değil Murat, maksat vatandaşa faydamız dokunsun :)

 • Burak :

  Akın hocanın ünvanını ararken kendimi buralarda buldum. Uygulama 2′nin sorularını indiremedim, uzantıda bozukluk var galiba sayın yetkili.

 • yasemin (author) :

  Sanırım hallettim Burak, artık indirebilirsin :)

 • nokia tema :

  ziddu.com sitesine yap uploadlarını bence, ömür boyu silinmiyor uploadların ;)

 • yasemin (author) :

  teşekkürler nokia tema, ben boxnet kullanıyorum şimdiye kadar bir problem de yaşamadım, ama tavsiye için sağol :)

 • Mami :

  Ben bu uygulamalari hazırlayanların ellerinde öpüyorum, siteye koyanlara da çok teşekkür ediyorum.

 • bahattin avcuoğlu :

  hangi ellerini öpeyim… sen insan olamazsın.. eger insansan dısarda insanım diye gezenler kim… inan oyle işimi gordu ki ne diyecegimi şaşırdım… tum edebi abartı sanatları sizin ayaklarınızın altına halı olsun, cok tesekkur ediyorum.. cok degerli paylasımcı arkadasım:)

 • davut :

  yasemin hanım öncelikle size kutlarım ve tebrık ederım kı böyle bır bilgi küpüne sahip oldugunuz için ve tabı bızımle paylaştıgınız için çok ama çok teşekkur ederımn bunlar sayesınde artık ne vizeden nede finaldan korkmuyorum ;) çok teşekkur ederım sağlıçakla kalın.

 • FATİH :

  yasemin hanım çok çok çokk teşekkür ederim hocamız sizin sorularınızdan hep soruyor çok ii geçti sınavım tekrar teşekkürler..

Düşünceni paylaş!

Lütfen dilimizi düzgün kullanalım!